První sezóna Diabla IV zastíněna problémy s připojením

První sezóna Diabla IV zastíněna problémy s připojením

22 července, 2023 0 Od

Očekávaný start první sezóny hry Diablo 4 byl poznamenán technickými obtížemi. Hráči z celého světa se potýkali s dlouhými dobami čekání a náhodnými odpojeními. Jaké byly příčiny a jak se s nimi vývojáři vypořádali?

Diablo IV – Season of the Malignant

První sezóna hry Diablo 4, nazvaná „Season of the Malignant„, oficiálně začala 20. července a přilákala hráče z celého světa. Přestože se na ni mnozí těšili, převážně negativní reakce na předsezónní patch naznačovaly, že účast může být slabší než očekáváno. Ať už byli nespokojení hráči uzavřeni ve své vlastní bublině, nebo se servery hry setkaly s nešťastnými problémy při spuštění, výsledek byl stejný: většina lidí nemohla hrát hru, když sezóna začala.

Hráči se nejčastěji setkávali s mimořádně dlouhými dobami čekání na připojení do hry a náhodnými odpojeními. Situaci zhoršovala absence jakéhokoli indikátoru, který by hráčům ukázal, jak daleko ve frontě jsou, nebo jak dlouho budou muset čekat na připojení.

Přetížení serveru také způsobilo některá odpojení a problémy s pohybem v hře při přechodech mezi oblastmi. To bylo zvláště frustrující v novém sezónním dungeonu, kde hráči museli podniknout dlouhou cestu z města, ve kterém se objevili, pokaždé, když byli odpojeni. Blizzard rychle uznal problém, který ovlivňoval jak Ameriku, tak Evropu, a oznámil, že příčinu vyšetřuje.

Obrázek: blizzard.com

Zdroj: Gamers Generation 

​