První herní notebook na světě vybavený klávesnicí CHERRY MX

První herní notebook na světě vybavený klávesnicí CHERRY MX

8 dubna, 2021 0 Od ALL 4 GAMERS

Špičky prstů hráče jsou místo, kde mají herní zážitky svůj počátek. Proto jsou herní klávesnice tak důležité – jsou spojnicí mezi hráčem a jeho strojem. Ne všechny herní klávesnice jsou však rovnocenné. Alienware proto představuje mechanickou klávesnici CHERRY MX na novém notebooku Alienware m15 R4, která posouvá zážitek ze hry na novou úroveň. Jedná se o první herní notebook na trhu navržený ve spolupráci s předním německým výrobcem spínačů CHERRY.

První herní notebook Alienware m15 R4 s mechanickou klávesnicí na trhu je navržen ve spolupráci s předním německým výrobcem spínačů CHERRY. Tato spolupráce s CHERRY (označována jako Projekt X) začala před více než třemi lety. Společným cílem bylo stvořit mechanický spínač zmenšený na velikost vhodnou pro notebooky – něco, co ještě nikdo neudělal. Nebyl to snadný úkol, ale výsledek přinesl přednosti mechanické klávesnice do světa herních notebooků jako konkurenční výhodu potřebnou k vítězství ve virtuálních arénách.

Jak vznikla klávesnice s ultra nízkými spínači CHERRY MX

Po experimentech s různými materiály a mechanickými úpravami na více než 160 prototypech se podařilo vyvinout klávesy s ultra nízkým profilem vysoké pouhých 3,5 mm s komponentami z nerezové oceli. Konstruktéři se u mechanismu nechali inspirovat dveřmi ikonického sportovního vozu DeLorean vyklápěnými vzhůru, tzv. racčími křídly. Jejich cílem bylo sestrojit klávesnici, která bude prodloužením hráčových smyslů a umožní hlubší stisk s větším důrazem.

Mechanický spínač má zdvih pouhých 1,8 mm se samočisticím mechanismem testovaným na 15 milionů stisků. Vedle odolnosti přináší i konzistentní, jistý a naprosto přesný chod spínačů s dvoudílnou konstrukcí vršků kláves a zlatými kontakty. Toho všeho Alienware dosáhl beze změny rozměrů svých dosud nejtenčích notebooků.

Mimoto se hráči mohou těšit na vysoce citlivou hmatovou odezvu tlačítek s plnohodnotným zdvihem, nízkou aktivační silou a zřetelným zvukovým projevem. Klávesnice dokáže vždy správně zaznamenat všechny současně stisknuté klávesy, přičemž jejich počet není omezený. Hráči si mohou také přizpůsobit svůj notebook podle svého díky plně programovatelným klávesám pro makra a jasnému RGB podsvícení AlienFX pro jednotlivé klávesy, které nabízí až 16,8 milionů barev.

Tenký, ale mimořádně výkonný notebook Alienware m15 se může chlubit vynikající výbavou pro hraní her, včetně mobilních procesorů Intel Core 10. generace a grafickými kartami až NVIDIA GeForce RTX 3080. Notebooky této řady jsou vybavené také technologií regulace napětí HyperEfficient, která výrazně prodlužuje výdrž, až 4 TB úložným prostorem, čtečkou micro-SD karet a rozhraním Thunderbolt 3, které umožňuje rychlé nabíjení podle standardu PD.

TZ

@RadekVyskovsky