První esport vzdělávací program u nás

První esport vzdělávací program u nás

16 září, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Vedle kurzů programování a digitálních dovedností spouští v polovině září český vzdělávací projekt makeITtoday také vlastní esport program, který bude pod vedením kouče Milana „Pepika” Gellebry z týmu BRUTE Petra Andrýska vychovávat profesionální internetové hráče. Vizí zakladatelek makeITtoday je, že esport program může českým hráčům otevřít dveře na světové turnaje i prestižní univerzity.

Milan Gellebra v červenci tohoto roku nastoupil na pozici trenéra v esportovém týmu BRUTE, který vlastní podnikatel Petr Andrýsek. Své zkušenosti z profesionální dráhy se rozhodl předávat i v rámci spolupráce týmu BRUTE s makeITtoday, kde bude koučovat studenty od 14 do 17 let. „Esport není jen o sezení u počítače a hraní her. Chci další generaci mladých hráčů naučit, jak hrát zdravě po psychické i fyzické stránce a jak ke zlepšování přistupovat analyticky a strategicky. Většinu dovedností jako komunikace, vzájemná spolupráce či zodpovědnost vůči týmu pak studenti využijí i v dalších odvětvích svého života,” vysvětluje Milan přezdívaný Pepik. Esportový tým makeITtoday má název mIT Squad a bude se soustředit na populární hru Counter-Strike: Global Offensive. Do týmu se mohou přidat jak úplní začátečníci, tak i pokročilejší hráči.

„Esport je obrovsky rostoucí fenomén, ale hráčů, kteří hrají profesionální mezinárodní ligy, je u nás stále málo. Pro nás je esport program způsob, jak nabídnout českým studentům nové možnosti uplatnění v 21. století. V zahraničí stále roste seznam škol, které nabízí stipendia amatérským nebo profesionálním esportovcům z celého světa a esport tak může i českým hráčům otevřít dveře na prestižní zahraniční univerzity,” vysvětluje zakladatelka makeITtoday Silvie Zeman.

Tuzemský projekt makeITtoday se zaměřuje na systematické vzdělávání dětí a mládeže v oblasti technologií a digitálních dovedností. Vedle esport programu nabízí od září také další novinky. „Letos jsme přidali například kurz Vývoj her a herní design v Unity 3D nebo třídu Scratche speciálně pro dívky. Na základě skvělé zpětné vazby z předchozího pololetí, které probíhalo částečně online, jsme se rozhodli nově otevřít také online kurzy Scratche a webového vývoje, kterých se mohou účastnit studenti ze všech koutů ČR,” dodává zakladatelka Silvie Zeman.

O makeITtoday:

Inovativní vzdělávací projekt makeITtoday založily v roce 2017 Silvie Zeman a Klára Štouračová. Vedle systematického vzdělávání v technických oborech se zaměřuje na rozvoj soft skills u studentů ve věku 8-18 let. Nabízí pololetní kurzy a workshopy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her, webu a mnohé další. Od roku 2019 pořádá také příměstské tábory. makeITtoday vychází z myšlenky, že v dnešním světě se již většina profesí neobejde bez znalosti digitálních technologií a do budoucna bude těchto povolání jen přibývat. Studenti by si proto měli osvojit digitální dovednosti, aby mohli plně využít potenciál současného světa, ať už budou dělat cokoli. Pod vedením zkušených lektorů kurzy již absolvovaly vyšší stovky studentů.