Průzkum: Chlapci ve věku 12 až 13 let jsou nejčastějšími dětskými hráči

Průzkum: Chlapci ve věku 12 až 13 let jsou nejčastějšími dětskými hráči

19 ledna, 2024 0 Od

Chlapci ve věku 12 až 13 let jsou nejčastějšími dětskými hráči elektronických her. Denně se jim věnuje 54 procent z nich. U dívek stejného věku denně hraje 31 procent. Vyplývá to z loňské studie ResSOLUTION Group a Nielsen mezi více než 1500 respondenty.

Děti nejčastěji hrají kreativní či edukativní hry, jako je například Minecraft. Těm se věnuje 57 procent malých hráčů. Dotahují je ale hry proti více hráčům, jako jsou Fortnite, For Guys a podobně s 52 procenty. Celkem 43 procent hraje střílečky.

Více než dvě třetiny dětí ve věku 12 až 13 let komunikují se svými kamarády denně elektronicky. Osvojují si ale také specifické návyky ve sledování videa, kdy dávají přednost menším obrazovkám před klasickou televizí. Zatímco 89 procent sleduje alespoň jednou týdně videa na meších přístrojích, jako je mobil, tablet, případně notebook, na televizi se kouká jen 70 procent. Téměř tři čtvrtiny dětí sledují oblíbená videa vícekrát a 43 procent 12 až 13letých sdílí oblíbená videa s kamarády a skoro třetina videa na platformách, jako je YouTube, TikTok a podobně, komentuje či hodnotí.

„Výběr mediální aktivity a zařízení, které k ní dítě využije, závisí kromě jeho nálady i na množství času, který na ni dítě má, a také na tom, kde se zrovna nachází. Pokud jsou děti mimo domov, nebo mají málo času, využívají smartphone k jakékoliv aktivitě včetně sledování videí. Videa na sociálních sítích jsou na smartphone sledována téměř vždy,“ uvedla Hana Friedlaenderová z Nielsen.

Obliba menších obrazovek koresponduje třeba i s tím, že nejvyužívanější sociální sítí mezi 12 až 13letými je aktuálně TikTok, tedy platforma zaměřená na krátká vertikální videa konzumovaná na chytrých telefonech.

TZ/ČTK

Obrázek: vecstock/Freepik

Zdroj: Gamers Generation 

​