Prohnutý ultraširoký monitor AOC CU34V5CW/BK

Prohnutý ultraširoký monitor AOC CU34V5CW/BK

11 října, 2023 0 Od

AOC CU34V5CW/BK je prohnutý 34” monitor s QHD UltraWide 21:9 rozlišením, který nabízí širokou škálu možností připojení a funkcí. Je vhodný nejen pro komplexní práci, ale i hry nebo sledování filmů. Monitor jsme vyzkoušeli a máme pro vás podrobnosti.

UWQHD, 100 Hz

UWQHD je ultraširokoúhlá varianta rozlišení QHD. Displej má poměr stran 21 : 9 a rozlišení 3 440 × 1 440 pixelů a zakřivení 1500R. Panel VA (Vertical Alignment) zobrazuje hlubší černou a mimořádně vysoký kontrast umožňující zobrazení velmi živého a jasného obrazu. Díky snímkové rychlosti 100 Hz je obraz plynulý, bez rozmazávání či trhání.

Videohovory & Windows Hello

Monitor má vestavěnou webovou kamerou s integrovaným mikrofonem s certifikací Windows Hello a nabízí tak pohodlné zabezpečení navíc, bez nutnosti zadávat hesla nebo kód PIN.

USB-C, Display Port, HDMI 2.0

Zjednodušte připojování tím, že budete používat pouze jeden kabel. Připojení pomocí rozhraní USB-C poskytuje možnost využívání funkce funkci DisplayPort Alternate Mode pro přenášení videosignálů ve vysokém rozlišení z notebooku do monitoru při souběžném nabíjení baterie tohoto notebooku z monitoru prostřednictvím napájecí funkce portu USB. Standard USB 3.1 navíc zajišťuje bleskově rychlý přenos dat.

DisplayPort zajišťuje extrémně rychlý přenos digitálního zvuku a obrazu bez ztráty kvality nebo vstupního zpoždění. Připojte k vašemu monitoru snadno a rychle řadu zařízení včetně počítače, notebooku, přehrávače médií, herní konzoly apod. To je perfektní pro profesionály, stejně jako většinu náročných domácích uživatelů.

Rozhraní HDMI (High-Definition Multimedia Interface) kompatibilní se systémem ochrany digitálního obsahu HDCP je podporováno současnými herními konzolemi, grafickými kartami a set-top boxy. Verze HDMI 1.3–1.4b podporují obnovovací frekvenci až 144 Hz při 1080p a 75 Hz při 1440p, zatímco verze HDMI 2.0–2.0b podporují 240 Hz při 1080p, 144 Hz při 1440p a 60 Hz při 2160p (4K).

Napájení 65 W

USB-C je čím dál více se rozšiřující technologie, která umožňuje rychlý přenos dat, zobrazování signálu a napájení za účelem nabíjení vašich zařízení při práci. Prostřednictvím jednoho tenkého kabelu poskytuje technologie AOC USB-C napájení o výkonu až 65 W sloužící k nabíjení běžných zařízení s nízkou/vysokou spotřebou energie (například myši nebo klávesnice), chytrých telefonů a notebooků.

Freesync & Flicker Free & Low Blue Light

Technologie AMD FreeSync provádí synchronizaci obnovovacích frekvencí grafické karty a monitoru, což zajišťuje plynulý obraz bez jakéhokoli trhání a zasekávání. Nízké zpoždění na vstupu zejména oceníte, jestliže požadujete co nejkvalitnější obraz v rychlých hrách.

Technologie AOC Flicker-Free využívá panel s DC (stejnosměrný proud) podsvícením, redukující úrovně blikání světla. Díky absolutně minimálnímu zatížení zraku a únavě si v pohodlí užijete dlouhé a intenzivní herní relace!

Krátkovlnné modré světlo může poškodit váš zrak. Technologie AOC Low Blue Light blokuje škodlivé paprsky modrého světla, aniž by došlo k ovlivnění barev obrazu. Jiné pokusy o redukci modrého světla používají filtry nebo nastavení způsobující ztlumení nebo žluté zbarvení obrazu.

Bezrámečkový design

Kromě moderního a atraktivního vzhledu umožňuje bezrámečkový design bezproblémové využití konfigurace tvořené několika monitory. Váš ukazatel/okna se při umístění mnoha monitorů vedle sebe již v nepřehledném okolí rámečků zaručeně neztratí.

Výškově nastavitelný stojan

AOC CU34V5CW/BK nabízí možnost nastavení výšky, které pomůže najít dokonalou polohu během práce, hraní her nebo sledování videí. Monitor můžete samozřejmě i natáčet do stran a naklápět směrem nahoru i dolů.

Picture by Picture (PbP)
Obraz vedle obrazu je funkce, která vám umožňuje využívat více zdrojů (např. notebook a stolní počítač) současně a zobrazit jejich obsah na stejné obrazovce. Díky vynikajícímu přehledu budete mít větší kontrolu nad obsahem, což vám pomůže výrazně zvýšit vaši efektivitu.

Recenze

Po rozbalení krabice jsme pomocí přiloženého šroubováku připevnili stojan (využít můžete také 100×100 VESA držák na stěnu) a pustili se do testování. Součástí balení je napájecí kabel, 1,8 metrů dlouhý USB-C na C/A a 1,5 metru dlouhý HDMI kabel, tedy vše, co je třeba.

Pro připojení prvního zařízení – WIN notebooku – jsme použili HDMI kabel, pro připojení Macu jsme použili USB-C.

Co nás na první pohled upoutalo byl čistý, jasný, takřka dokonalý obraz, vynikající kontrast a černá, která byla opravdu černá. Velikost panelu je ohromující, což jsme ocenili při použití monitoru na rozšíření plochy. Vyzkoušeli jsme také funkce PbP (Picture by Picture) a PiP (Picture in Picture), které oceníte při práci na více zařízeních současně.

Integrované reproduktory nás nezklamaly, i při maximální hlasitosti byl zvuk čistý a zřetelný. Kamera je v 2MP rozlišení, což stačí pro běžnou práci i přihlášení pomocí Windows Hello.

Veškerá nastavení provedete pomocí jediného tlačítka – joysticku – na zadní straně monitoru.

Za naši redakci dáváme monitoru 4,5 z 5ti. Poměr cena – výkon je velmi dobrý, mínusové body dáváme za malé rozlišení kamery a umístění portů na monitoru vzadu, zespoda.

Zdroj: Gamers Generation 

​