Populární RPG Baldur’s Gate 3 vyjde příští rok

Populární RPG Baldur’s Gate 3 vyjde příští rok

2 května, 2022 0 Od

Třetí Baldur’s Gate ani letos oficiálně nevyjde. Hra je přitom v early accessu dostupná již od podzimu roku 2020.

Očekávané Dungeons and Dragons RPG Baldur’s Gate 3 ani letos nestihne oficiální vydání hry. Vývojářské studio Larian, které stálo za sérií Divinity: Original Sin už samo dříve prozradilo, že očekává, že hra opustí early access v roce 2023. Nyní tuto informaci vývojáři potvrdili již oficiálně. V novém videu rekapituluje vývoj, kterým hra od roku 2019 prošla a sází na tradiční humorné zpracování, které je studiu vlastní nejen v jeho hrách ale také v oznámeních a další tvorbě na sociálních sítích.

Připomeňme, že právě v roce 2019 byla hra oznámena a s tím se nesla i velká očekávání. Série Baldur’s Gate totiž patří k nejkultovnějším rozsáhlým RPG titulům a navíc sází na principy Dungeons and Dragons, což vytváří pořádný tlak na kvalitní zpracování. Kdyby se totiž nepovedlo, fanoušci by to okamžitě dali vývojářům řádně sežrat. Už dle ohlasů na Early Access, který zatím nenabízí plné možnosti hry je ovšem jasné, že se nemusíme o titul bát. Jde totiž o propracované RPG, ve kterém se budou všichni, kdo baží po rozmanitosti možností cítím jako u švédského stolu.

Přesné datum finálního vydání Baldur’s Gate 3 zatím není známé. S jistotou ovšem můžeme říct, že hry se nedočkají majitelé staré generace konzolí. Jak to bude s PS5 a XSX/S, to se však můžeme ještě nechat překvapit. Ačkoliv tato verze zatím není oznámená, její pozdější vydání se nabízí, podobně jako právě v případě Divinity: Original Sin.

Obrázek: tumlr.com

 

Zdroj: Gamers Generation