Populární díly Resident Evil se dočkali updatu

Populární díly Resident Evil se dočkali updatu

6 září, 2022 0 Od

Druhé výročí nových konzolí od Sony a Microsoftu se blíží a Capcom přináší hráčům další vylepšení hry Resident Evil. Mluvíme o Resident Evil 2,3 a 7.

Je čas zavzpomínat na naše oblíbené epizody

Série Resident Evil je jednou z nejoblíbenějších herních sérií současnosti a vývojáři to moc dobře vědí. Proto nám přinášejí nová vylepšení svých her. Vedle práce na novém dílu Capcom usilovně pracuje i na předělávkách svých starších her. Vznikl tak úžasný Resident Evil 2. Remake, který se dostal i do nominací na hru roku 2019.

Resident Evil 3 Remake bohužel nebyl tak dobrý, ale za to můžeme pravděpodobně poděkovat online hře RE Resistance. Výše zmíněný titul se žádného vylepšení nedočká, takže předpokládám, že Capcom konečně dostal rozum a věnuje se pouze příběhovým titulům? Ne, ještě je tu REVERSE, o kterém se toho moc neví a vývojáři se o něm zmíní až na konci streamu. Nejnovějším vylepšeným titulem nové generace je Resident Evil 7. Byl to první RE, který jsem hrál. Už se těším, až si užiju možnosti, které nová generace konzolí nabízí.

Co přinese aktualizace? Vedle vylepšení snímkové frekvence, která se objevila již dříve ve verzích her pro PS5, se můžeme těšit na přidání funkce ray tracing. Ten poskytuje realističtější odrazy světla, které mohou plynule ovlivnit atmosféru hry a její důvěryhodnost pro oko hráče. Samozřejmostí je bonus v podobě rychlejšího načítání her.

Přenos uložených her funguje samozřejmě stejně jako přesun trofejí mezi verzemi. Pokud jste tedy například začali hrát Resident Evil 2 na PS4 a chcete pokračovat ve verzi pro PS5, můžete tak učinit, aniž byste museli hrát od začátku nebo se znovu zabývat trofejemi.

Těšíte se na remake?

Obrázek: residentevil2.com

Zdroj: Gamers Generation