Playstation chystá konkurenci pro Game Pass

Playstation chystá konkurenci pro Game Pass

8 prosince, 2021 0 Od

Hráči na Playstationu by se konečně mohli dočkat vlastního Game Passu.

Sony údajně pracuje na nové předplacené službě, která by měla fungovat podobně jako Xbox Game Pass od Microsoftu. Tvrdí to zprávy serveru Bloomberg, které se odvolávají na zdroj blízký projektu. Jeho krycí jméno má být Spartacus a mělo by jít o službu nabízející kombinaci výhod PS Plus a PS Now. Služby bychom se měli dočkat na jaře příštího roku. Podle dosavadních informací bychom ovšem neměli očekávat herní tituly v den vydání, jako to dělá konkurenční Microsoft.

Zákazníci, kteří si službu předplatí by měli mít k dispozici celkem tři úrovně předplatného. První by bylo v zásadě současné PS Plus. Druhá úroveň by potom nabízela také několik PS4 a PS5 her a nejvyšší úroveň by nabízela rozšířená dema, streamování her a klasickou knihovnu her z PS1, PS2 i PS3. Otázkou ovšem zůstává, zda by taková služba byla dostupná i v České republice, kde momentálně Sony nenabízí ani PS Now. Cílem zavedení nové služby by mělo být zaručení větší konkurenceschopnosti v porovnání s již zmíněným Xbox Game Passem.

Ne že by Sony strádalo co se týče předplatitelů PS Plus. Momentálně jich je přes 47 milionů, ale hráči pomalu ale jistě volají po službě, která bude nabízet za měsíční poplatek knihovnu her. Kromě Game Passu tak ostatně činí i spousta vydavatelů jako například Ubisoft, či EA. Sony ale v dřívějšku označovalo takovýto model za neudržitelný. Bude tak zajímavé sledovat, jakým směrem se na jaře bude celá záležitost ubírat.

Martin Havel

Obrázek: game-news24.com

Zdroj: Gamers Generation