PlayStation 5 dosahuje milníku 40 milionů prodaných kusů

PlayStation 5 dosahuje milníku 40 milionů prodaných kusů

4 srpna, 2023 0 Od

Sony Interactive Entertainment oznámila, že prodeje jejich vlajkové lodi, konzole PlayStation 5, překročily hranici 40 milionů jednotek. Tento úspěch přichází navzdory výzvám, které přinesla pandemie, a potvrzuje silnou pozici PS5 na trhu s herními konzolemi.

Růst prodeje PS5 podpořen exkluzivními tituly a silnou komunitou hráčů

Sony Interactive Entertainment oznámila, že prodeje konzole PlayStation 5 překročily 40 milionů jednotek. PS5 byla uvedena na trh v listopadu 2020 a od té doby si ji zakoupilo více než 40 milionů hráčů. V únoru společnost oznámila, že za dobu existence PS5 bylo dodáno 32 milionů jednotek, což znamená, že za posledních pět měsíců Sony prodala minimálně dalších 8 milionů konzolí.

Významný skok v prodeji nastal i přes to, že pro Sony to byl dosud relativně klidný rok. Bez pochyb prodeje PS5 podpořilo vydání hry God of War Ragnarok minulou zimu, které pomohlo dosáhnout hranice 32 milionů, ale od té doby bylo jediným prvním vydáním PlayStation pro PS5 DLC Horizon Forbidden West’s Burning Shores a MLB The Show 23.

Nicméně, Square Enix vydal minulý měsíc hru Final Fantasy XVI exkluzivně na PS5, což pravděpodobně také podpořilo prodeje konzolí. Marvel’s Spider-Man 2, který dostane svůj vlastní speciální limitovaný balíček konzole PS5, pravděpodobně také povede k dalším prodejům hardwaru.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​