Oznámen Steam Deck OLED

Oznámen Steam Deck OLED

16 listopadu, 2023 0 Od

Valve představilo první vylepšenou verzi Steam Deck, nazvanou Steam Deck OLED, která nabízí několik technických vylepšení a bude k dispozici již tento týden.

Steam Deck OLED

Steam Deck OLED, jak už název napovídá, je vybaven HDR OLED displejem, který poskytuje živější barvy a spotřebovává méně energie. Tento model také zahrnuje vylepšený a efektivnější AMD APU a Wi-Fi 6E, což umožňuje až třikrát rychlejší stahování pro vyšší šířku pásma a nižší latenci.

Díky většímu ventilátoru a lepším tepelným vlastnostem běží Steam Deck OLED chladněji. Celkově je zařízení o 5 % lehčí než původní model. Steam Deck OLED bude k dispozici od 16. listopadu ve třech modelech na základě úložiště a doplňků, včetně jedné limitované edice s odlišným barevným schématem.

Specifikace a ceny jednotlivých modelů jsou následující: 512GB OLED za 549 dolarů, 1TB OLED za 649 dolarů a limitovaná edice 1 TB OLED za 679 dolarů (dostupná pouze v USA a Kanadě). Každý model obsahuje NVMe SSD, 1280 x 800 HDR OLED displej, 7,4palcovou úhlopříčku, 6nm APU, Wi-Fi 6E a 50Wh baterii.

Obrázek: steamdeck.com

Zdroj: Gamers Generation 

​