Obviněním kvůli nerovnosti čelí už i Sony

Obviněním kvůli nerovnosti čelí už i Sony

25 listopadu, 2021 0 Od

Jim Ryan před pár dny kritizoval Blizzard kvůli dění, které přecházelo velké kauze kolem společnosti. Sony teď ovšem čelí žalobě za podobný prohřešek.

Proti Sony Interactive Entertainment míří žaloba kvůli genderové nerovnosti. Podala ji bývalá analytička IT bezpečnosti, která ve společnosti pracovala a podle svých slov byla vyhozena za to, že se s problémem ozvala. Podle tvrzení žalující strany se v Sony nedostává stejných příležitostí kariérního postupu pro obě pohlaví. Tuto skutečnost podkládá tím, že mezi roky 2015 a 2021 se snažila o povýšení, ale neustále zůstávala na stejné pozici. Během jejího pracovního poměru mělo dojít rovnou k několika prohřeškům. Sony dle žaloby “selhala v prevenci a prošetření diskriminace a obtěžování”, “diskriminovala a obtěžovala – nerovnými platovými podmínkami a nepovýšením”, “porušila Fair Labor Standards Act z roku 1938” (zákon o pracovních podmínkách) a také “neprávem ukončila její pracovní poměr”.

Bývalá zaměstnankyně tvrdí, že její pracovní poměr byl ukončen velmi brzy poté, co podepsala prohlášení s obviněními vůči společnosti. Její odchod měl navíc být odůvodněn tím, že se zavírá oddělení, ve kterém pracovala. Zaměstnankyně však jeho součástí nebyla. Žalobkyně se také snaží dosáhnout statusu skupinové žaloby, aby mohla zaštítit ostatní ženy se stejným problémem.

Martin Havel

Obrázek: lowyat.net

Zdroj: Gamers Generation