Obrovský únik Steam klíčů Bulánků

Obrovský únik Steam klíčů Bulánků

16 listopadu, 2022 0 Od

V roce 2001 vyšel první díl 2D hry nesoucí název Bulánci, který od hráčů sklidil velký úspěch. Nyní po více jak dvaceti letech vyšlo jejich pokračování nazývající se Bulánci 2.0, ovšem prozatím pouze v předběžném přístupu, ze kterého uniklo několik Steam klíčů.

Bulánci 2.0

Vývojáři z českého herního studia SleepTeam dnes na svém oficiálním Facebook úctě oznámili, že ve včerejších večerních hodinách bylo jedním uživatelem zveřejněno několik desítek emailů některých podporovatelů a velké množství Steam klíčů.

Ihned jakmile autoři tuto informaci zjistili, všechny klíče deaktivovali a svým novým podporovatelům generují úplně nové klíče. Studio dokonce podává trestní oznámení na osobu, jenž stojí za únikem těchto citlivých dat. Celé vyjádření autorů ze studia SleepTeam si můžete přečíst níže.

 „Včera, ve večerních hodinách, došlo na dvě minuty k zobrazení některých informací z naší databáze v bulánčí zóně odměn. Tato zóna není veřejně přístupná. Prostřednictvím jednoho uživatele se na veřejnost dostaly e-maily některých podporovatelů a velké množství klíčů na Steam. Všechny klíče na Steam jsme obratem deaktivovali. Vás, kteří jste si hru už aktivovali, se to nedotkne. Všem ostatním vygenerujeme nové klíče. V souladu s GDPR podáváme hlášení na Úřad pro ochranu osobních údajů a přijímáme další kroky, aby se situace neopakovala. Na osobu, která údaje na veřejnost vynesla podáváme trestní oznámení. V tuto chvíli se k záležitosti nebudeme více vyjadřovat. Děkujeme za pochopení.“

Všechny dosud nepoužité klíče jsou v tuto chvíli deaktivovány, takže pokud jste je neuplatnili do včerejšího večera, jsou nyní neplatné. Vyčkejte, právě generujeme nové a v následujících hodinách je budeme rozesílat. Dostanete informace e-mailem a klíč zároveň najdete i v „bulánčí“ zóně odměn.

Obrázek: visiongame.cz

Autor: Matouš Paska

Zdroj: Gamers Generation