O změně názvu série FIFA je již rozhodnuto

O změně názvu série FIFA je již rozhodnuto

6 dubna, 2022 0 Od

Dřívější spekulace, o kterých jsme i psali, se začínají jevit čím dál reálněji a je téměř jisté, že FIFA změní od příštího roku jméno.

Fotbalová série FIFA je zase o krůček blíže tomu, aby změnila svůj název. Dle všeho se na tom už ve společnosti Electronic Arts shodli a novým názvem by mělo být EA Sports Football Club. Tvrdí to známý herní žurnalista a insider Jeff Grub. “EA Sports Football Club, EA Sports FC, tak se hra bude jmenovat,” říká Grubb.

“Viděl jsem už registrované značky. Říkal jsem si, že to možná bude jenom nějaký režim ve hře, nebo jiná online funkce. Poptal jsem se ohledně toho a je to ono. Je to to jméno,” prozradil Grubb. Stále ještě je sice potřeba tyto informace brát jako nepotvrzené spekulace, ale podklady pro ně se začínají množit a pravděpodobnost jejich pravdivosti tak postupně stoupá. Značka EA Sports Football Club je již dlouhodobě zavedená a EA ji používá již od roku 2011. V době jejího zavedení však šlo pouze o funkci ve hře, která hráčům nabízela možnost sbírat body za hraní FIFA a kupovat si za ně různé doplňky.

Připomeňme, že rozchod mezi asociací FIFA a EA Sports je důsledkem neshod v několika ohledech. Od tvůrčí volnosti vývojářů až po finanční podmínky nové dohody, kterou chtěla FIFA výrazně navýšit oproti té předchozí. Ročník FIFA 23 by ovšem ještě mohl vyjít pod současnou značkou, protože práva má EA do konce roku 2022.

Obrázek: eurogamer.net

Zdroj: Gamers Generation