Nvidia dostala pokud pět a půl milionu dolarů

Nvidia dostala pokud pět a půl milionu dolarů

10 května, 2022 0 Od

Nvidia prý svým investorům tajila, kolik grafických karet se dostávalo k těžařům kryptoměn. Bude ji to stát pět a půl milionu dolarů.

Společnost Nvidia se bude muset plácnout přes kapsu, aby zaplatila čerstvě udělenou pokutu za to, že nezákonně tajila před svými investory, kolik grafických karet se dostává k těžařům kryptoměn. Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států totiž vyhodnotila, že společnost zaváděla investory, když je informovala o vysokém nárůstu zisků z her a nedostatečně informovala o souvislostech s prodeji grafických karet a trhem kryptoměn.

Obvinění se zakládají na zprávách z fiskálního roku 2018. Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států tvrdí, že Nvidia zaznamenala obrovský růst v prodejích spojených s těžením kryptoměn, když výrazně rostlo například Ethereum. Právě těžení kryptoměn bylo jedním z důvodů první vlny nedostatku grafických karet na trhu. Nvidia se tomu snažila předejít i speciálními řadami karet, které byly na tuto činnost určené, ale i přesto se k těžařům dostávalo velké množství karet určených pro hráče.

“Analytici a investoři Nvidie se zajímalo o to, jak velký vliv na herní divizi mělo těžení kryptoměn a ptali se na tuto informaci vyššího managementu,” navzdory tomu však prý nedostávali dostatečně přesné a úplné informace. Tím podle komise Nvidia zatajila klíčové informace k vyhodnocení postavení společnosti na trhu.

Obrázek: world.beemo.xyz

Zdroj: Gamers Generation