Nový čip pro Xbox Series X je údajně ve vývoji, ale neočekávejte lepší výkon

Nový čip pro Xbox Series X je údajně ve vývoji, ale neočekávejte lepší výkon

28 dubna, 2022 0 Od

Microsoft údajně začal pracovat na vylepšeném čipu pro konzoli Xbox Series X. Podle novináře Brada Samse je nový čip prohlašován za menší, energeticky efektivnější a mohl by vést k nižším nákladům na výrobu.

“Věřím, že je to pravda – vím, že Microsoft pracoval na revizích čipu,” řekl Sams na svém kanálu YouTube. “Nyní uvidíme zlepšení výkonu, uvidíme ještě něco jiného? Nevěřím, ale Microsoft vždy pracuje na výrobě chladnějších a efektivnějších čipů, protože to snižuje výrobní náklady. Věřím, že je to pravda. Microsoft pracuje na menším, energeticky úspornějším čipu. To znamená, že jsem si tím velmi jistý.“

Menší čip pravděpodobně nebude znamenat tenčí verzi Xbox Series X, tak brzy v jeho životním cyklu. Pro srovnání, Xbox 360 Slim vyšel pět let po původní konzoli a Xbox One S přišel tři roky po uvedení Xboxu One. Není také jasné, zda by čip mohl být použit jako součást aktualizace konzole uprostřed cyklu. Je pravděpodobnější, že revize bude přísně interní a ponechá současný tvar Xbox Series X beze změny, podobně jako revidovaná verze PS5 od Sony obsahuje menší a lehčí chladič, přičemž si zachová svůj jedinečný design.

Pokud jde o budoucnost, Microsoft v loňském roce potvrdil, že nový hardware pro Xbox je v současné době ve vývoji, i když ho ještě nějakou dobu neuvidíme.

Navzdory přetrvávajícímu nedostatku dodávek se Xbox Series X a jeho menšímu sourozenci Series S dařilo dobře od jejich uvedení na trh v listopadu 2020. K lednu tohoto roku analytici odhadovali, že konzolí Xbox Series X|S dohromady se prodalo 12 milionů kusů od uvedení na trh po celém světě.

Zdroj: gamespot.com

Zdroj: Gamers Generation