Nové God of War se opozdí, dočkáme se příští rok na PS4 i PS5

Nové God of War se opozdí, dočkáme se příští rok na PS4 i PS5

3 června, 2021 0 Od Martin Havel

Sony Santa Monica oznamuje, co jsme všichni asi tak nějak už čekali. Pokračování severského God of War se letos nedočkáme.

Fanoušci Krata a jeho synka Atrea si budou na nový díl severské bohobijecké série ještě počkat. Potvrdili to vývojáři ze studia Santa Monica, kteří o odkladu hry na příští rok informovali na sociálních sítích. Spolu s nimi zdržení potvrdil i vedoucí PlayStation Studios Hermen Hulst, který se o nových hrách rozpovídal o něco obšírněji.

“Od uvedení teaseru na nové God of War v minulém roce jsme byli poctěni množstvím podpory, kterou jsme od komunity dostávali. Jsme nesmírně vděční, že lidé se tak těší na další kapitolu cesty Krata a Atrea. Zůstáváme soustředění na to, abychom vydali hru špičkové kvality a zároveň chceme, aby se náš tým cítil dobře. Proto jsme se rozhodli přesunout vydání na rok 2022. Děkujeme za vaši neustálou podporu a těšíme se, až vám ukážeme, co máme připraveno,” vysvětluje studio odklad hry.

“Momentálně máme rozpracované dvě velké příběhové hry. God of War a Horizon: Forbidden West. U Horizonu bychom chtěli hru vydávat koncem letošního roku. Nemůžeme to zatím potvrdit, ale jsme na dobré cestě a pracujeme tvrdě na tom, abychom to mohli říct na sto procent. Vývoj God of War začal o něco později a rozhodli jsme se posunout její vydání, abychom měli jistotu, že půjde o úžasnou hru. V současné situaci je třeba něco obětovat, ale nebude to kvalita našich her ani pohoda našich zaměstnanců,” sdělil Hulst k odkladu. Zároveň také potvrdil, že nové God of War bude dostupné na PS4 i PS5.

Martin Havel

Obrázek: player2.net.au