Nové Diablo i Overwatch se odkládají

Nové Diablo i Overwatch se odkládají

3 listopadu, 2021 0 Od

Blizzard má před sebou další problém, který bude muset řešit. U fanoušků totiž tentokrát přílišnou radost nesklízí tím, že odkládá rovnou dva očekávané projekty. Diablo IV a Overwatch 2.

Blizzard má momentálně starostí nad hlavu a kupí se mu neustále další. Zatím nejčerstvějším problémem je, že vývojáři nestíhají dokončit veleočekávané herní pecky Diablo IV a Overwatch 2. Obě hry nakonec zřejmě dorazí nejdříve v roce 2023. Informace pochází z reportování výsledků za třetí kvartál letošního roku. “Zatímco jsme pracovali na novém vedení v Blizzardu a jeho značkách, především v klíčovýc rolích, vyšlo najevo, že obsah, který měl Blizzard naplánovaný na příští rok bude spíše těžit z toho, když dostane více času na to, aby dosáhl maximálního potenciálu,” vysvětlují funkcionáři Blizzardu. Za odkladem prý stojí jak odvolávání některých zaměstnanců z jejich pozic, tak i dobrovolné odchody ze společnosti.

Jde tak o přímý důsledek skandálů, které v poslední době Activision Blizzard provázejí. Společnost čelí žalobám ohledně sexuálního obtěžování a diskriminace. Těchto věcí se měli účastnit i někteří důležití členové vývojářských týmů a další vysoce postavení zaměstnanci. Kromě toho také došlo ke zrušení Blizzconu a Blizzardu se tak momentálně pod rukama sype prakticky vše, co může. Snad přidaný čas opravdu hrám prospěje a společnosti se podaří dosáhnout alespoň malého “vykoupení” u hráčů.

Martin Havel

Obrázek: pcgamesn.com

Zdroj: Gamers Generation