Nová souprava pro virtuální realitu překonává bariéry vzdáleností

Nová souprava pro virtuální realitu překonává bariéry vzdáleností

4 června, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Společnost HP Inc. představila svou nejnovější náhlavní soupravu pro virtuální realitu (VR) HP Reverb G2, vyvinutou ve spolupráci se špičkami v odvětví, firmami Valve a Microsoft. HP Reverb G2 je náhlavní souprava pro virtuální realitu s největším rozlišením mezi hlavními světovými dodavateli, která nabízí špičkovou optiku, inside-out tracking, prostorové 3D audio, přirozené pohyby, komfort při dlouhém nošení a plug-and-play podporu pro Windows Mixed Reality a SteamVR.

„V HP Reverb G2 se plně odráží síla spolupráce. Společně s firmami Valve a Microsoft jsme vyvinuli náhlavní sadu pro virtuální realitu bez kompromisů, která je imerzivní, komfortní a kompatibilní s Windows Mixed Reality a SteamVR,“ říká Spike Huang, viceprezident a globální ředitel VR ve společnosti HP Inc. „Je čas na virtuální realitu – a HP Reverb G2 přináší vysoce kvalitní řešení s lepším vnořením pro hráče, s interaktivními zážitky pro tvůrce, zvýšenou angažovaností pro spolupráci a s vyššími mírami retence pro vzdělávání a školení.“

Vývoj nové, lepší zkušenosti s virtuální realitou

Prostředí virtuální reality se mění a spolu s tím se vyvíjejí také způsoby, jakými lidé spolupracují s technologií i mezi sebou navzájem. V letošním dubnu bylo ve SteamVR zaznamenáno měsíčně téměř o milion více přihlášených náhlavních sad, čímž se ztrojnásobil předchozí největší měsíční přírůstek. Očekává se, že do roku 2021 bude 25 až 30 % zaměstnanců pracovat několik dnů v týdnu2 z domova a hledat nové způsoby spolupráce. Proto se musí vyvíjet také technologie, aby naplňovaly měnící se potřeby zákazníků s flexibilitou v mnoha různých odvětvích a platformách.

Společnost HP na základě úzké spolupráce s firmami Valve a Microsoft přináší zákazníkům špičkovou zobrazovací, audio a pohybovou technologii spolu s hladkou integrací platforem Windows Mixed Reality a SteamVR. Při zachování všech osvědčených prvků z HP Reverb G1, včetně LCD displejů v lehkém provedení s největším rozlišením v odvětví, a při zahrnutí nových aspektů – zorného pole 114 stupňů pro lepší vnoření, vylepšeného audia s novými reproduktory poskytujícími prostorový zvuk, sledování pomocí čtyř kamer pro 1,4krát lepší zachycení pohybu a zvýšeného komfortu pro delší relace virtuální reality – je tato náhlavní sada pro virtuální realitu bez kompromisů určena pro hraní, tvorbu, spolupráci a učení.

„Spokojeně sledujeme expanzi VR ekosystému způsobem, který je vynikající pro high-fidelity hraní,“ říká Jeremy Selan z firmy Valve. „Nabídka další možnosti volby kvality pro zákazníky, která zahrnuje technologie Valve, je dobrou zprávou pro VR komunitu a my jsme rádi, že můžeme nabídnout svou podporu.“

„HP Reverb G2 je úžasné zařízení, které využívá výhod technologie inside-out tracking ve Windows Mixed Reality pro plný pohyb se šesti stupni volnosti a prostorový zvuk,“ říká Mark Bolas, ředitel vývoje ve firmě Microsoft. „Díky čtyřem kamerám působí sledování ovladače ještě více jako prodloužení rukou a vyvolává mnohem silnější pocit vnoření se do virtuální reality.“

Klíčové vlastnosti Reverb G2:

● Imerzivní zobrazování:

o Nové objektivy navržené firmou Valve zaručují se svou optikou fantastické zesílení vizuálního zážitku a omezují plný nástěnný RGB proužek, přičemž poskytují 2K rozlišení pro každé oko. Uživatel může zřetelněji vidět text a struktury, což mu přináší lepší zážitek a umožňuje dokonalejší zapamatování. Zorné pole 114 stupňů navíc podporuje lepší vnoření.

● Zvuk ve 3D s prostorovým audiosystémem:

o Nové reproduktory jsou umístěné 10 mm od uší a nabízejí vyšší komfort během nasazování a sundavání z hlavy. Nové řešení audiosystému je navíc připravené na prostorové audio, což umožňuje uživateli zažívat při vnoření do světů virtuální reality opravdový pocit 3D prostoru – s podporou pro prostorové audio Microsoft a nový formát prostorového zvuku HP Labs, jenž je součástí umělé inteligence, nového zpracování signálů a psychoakustiky.

● Přirozené pohyby:

o Ovladače jsou vybavené novými intuitivními ovládacími funkcemi, včetně optimalizovaného uspořádání tlačítek, vynikajícího používání a herní kompatibility, ale také možnosti předběžného spárování s Bluetooth® pro snadné nastavení okamžitě po vybalení. Modul Windows Mixed Reality se čtyřmi kamerami dále nabízí 1,4krát lepší zachycení pohybu, zachování šesti stupňů volnosti a eliminaci potřeby vnějších senzorů nebo světelných tyčí.

● Komfort při dlouhém nošení:

o Náhlavní sada pro virtuální realitu HP Reverb G2 je komfortnější než předchozí generace díky zvýšenému polštáři obličejové masky a v zájmu lepšího rozložení váhy při delších relacích virtuální reality a rovněž díky volitelnému vyměnitelnému obličejovému těsnění pro snadné čištění mezi relacemi. Uživatel může při pohybu tam a zpět z virtuálního do reálného světa snadno obrátit obličejovou masku o 90 stupňů.

● Vše je plynulé:

o HP Reverb G2 zahrnuje podporu Windows Mixed Reality pro plug-and-play s nejnovějšími verzemi Windows, což umožňuje rychlé a snadné nastavení a kompatibilitu SteamVR při přístupu k oblíbeným hrám a aplikacím komunity.

Dostupnost

HP Reverb VR G2 bude v České republice v prodeji od září za ceny od 16 490 Kč bez DPH.