Nová služba Playstationu je jenom neplánovaným dítětem

Nová služba Playstationu je jenom neplánovaným dítětem

7 dubna, 2022 0 Od

Playstation před nedávnem ukázal svoji novou a dlouho spekulovanou službu. Vypadá to ovšem, že se k ní staví poměrně polovičatě, pokud ji porovnáme s Game Passem a snaží se tak spíše jenom vytvořit iluzi, že pro tuto službu vlastně má konkurenci.

Playstation po dlouhodobých spekulacích konečně oficiálně ukázal svoji novou službu, která má být přímou konkurencí Game Passu od Xboxu. Hráčům slibuje až 700 herních titulů za předplatné a na první pohled nabídka vypadá velmi konkurenceschopně. Hned první drobný zádrhel ovšem můžete zpozorovat, když se podíváte na cenovku. Pokud totiž budete chtít získat k plné palbě titulů, budete muset z peněženky vytáhnout 120 dolarů, tedy kolem tří tisíc korun. To pořád není tak špatná cena, ale je to cenovka, za kterou můžete mít třeba Game Pass Ultimate a ten už v sobě zahrnuje i další předplatná a vztahuje se na PC i Xbox.

Další důležitý rozdíl mezi službami je, že Sony nebude své hry na nové předplatné pouštět své velké tituly hned od jejich vydání. Sám Jim Ryan se nechal slyšet, že taková politika, by ve finále mohla uškodit kvalitě her Playstationu a s tím v podstatě souhlasím. Playstation má dlouhodobě na svých titulech vynikající prodejní čísla, za zády nemá Microsoft a nemůže si tak dovolit financovat podobné hry jen proto, aby je následně rozdal lidem v ceně předplatného, které většina z nich nejspíše bude mít i bez těchto titulů v první den.

Co ale nejvíce dokazuje, že Playstation se o svoji službu nechce až tak moc starat je, že nehodlá v dohledné době pokračovat v rozšiřování působnosti streamování svých her. Ono se není čemu divit, PS Now moc úspěchu nikdy neslavilo, ale nyní bude právě v předplatném nejvyšší úrovně a tady už svítí varovný majáček. Radši než službu nabízet se vším všudy (což zahrnuje možnost hrát PS3 tituly i třeba na našem území), rozhodl se Playstation některé možnosti zemím bez PS Now prostě neposkytnout a jenom jim něco srazit z ceny.

Suma sumárum zatím není na novince od Playstationu vlastně nic, co by na mě křičelo „podívejte se, tohle je vize, které věříme a chceme vám ji nabídnout“. Spíše jde o takové zvolání ve stylu „no tak teda jo, když to tak moc chcete…“ a to trochu zamrzí. Neberte to tak, že bych snad z této služby neměl radost. Naopak se těším až opráším některé herní tituly, ale prostě mi tam chybí nějaký náznak toho, že to není věc, ke které byl Playstation donucen.

Obrázek: gamelegends.it

Zdroj: Gamers Generation