Nová Maria bude zřejmě prequel na Unreal Enginu 5

Nová Maria bude zřejmě prequel na Unreal Enginu 5

9 května, 2022 0 Od

Podle posledních zpráv se ve studiu Hangar 13 už pracuje na dalším dílu série Mafia.

Nejnovější informace ze studia Hangar 13 hovoří o tom, že vývojáři již pracují na dalším pokračování série Mafia. Tentokrát by ovšem nemělo jít o hru navazující na děj předchozí, ale naopak titul, který jim bude předcházet. Kromě této informace však o dalším dílu série zatím není příliš mnoho informací a spíše jde o odhady. Jediná další věc, která je jistá je, že půjde o hru vytvořenou na Unreal Enginu 5. Zatím je však prý v počáteční fázi vývoje.

Kotaku sources: a new Mafia game is in development at Hangar 13, expected to be a prequel to the trilogy, running on UE5https://t.co/Ilh4l04TKe pic.twitter.com/KjMrGpwa1q

— Nibel (@Nibellion) May 5, 2022

Sérii Mafia v českém prostředí není příliš nutné představovat. Její kultovní postavení se pojí nejen s tím, že její počátky sahají do České republiky, ale také patří k nejvydařenějším hrám v české historii a přinesla legendární dabing s velkými jmény české herecké scény. Bohužel třetí díl série nedokázal navázat na úspěchy prvních dvou dílů a jeho sázka na modernější zasazení i pojetí u fanoušků tvrdě narazila.

Sázka na prequel tak může pro vývojáře být cestou, jak se vrátit k původnímu stylu a vytvořit svět, který by znovu svým mafiánským prostředím mohl fanoušky série opravdu nadchnout. Jak se to podaří ale ještě nějakou dobu bude pouze v rovině spekulací. Nové Mafie se nepochybně nedočkáme ještě několik let.

Obrázek: 80.lv

Zdroj: Gamers Generation