Nová hra ze světa vetřelců, Aliens: Fireteam

Nová hra ze světa vetřelců, Aliens: Fireteam

4 března, 2021 0 Od Jan Soukup

Skutečně je to tu, již v létě se dočkáme nové kooperativní akce z pohledu třetí osoby. Přesné datum sice neznáme, ale už teď víme, že hra míří na platformy PC (Steam), PS4, PS5, X1 a XSX|S.

Určitá skepse je ovšem na místě. Podobné COOP počiny, které máme zaryté v paměti z let minulých, například Aliens: Colonial Marines nebo Predator: Hunting Grounds byly spíše obecně definovány jako velké nezdary.

Na hře pracuje tým Cold Iron Studios, ten vznikl v roce 2015 a jeho řady čítají cca 40 zaměstnanců. Jedná se o jejich první oficiálně oznámenou hru.

Aliens Fireteam

Vývojáři představují Aliens: Fireteam takto:

Aliens: Fireteam je kooperativní survival střílečka z pohledu třetí osoby, která váš tým drsných mariňáků uvrhne do zoufalého boje o zastavení hrozby Xenomorfů.

Hrajte rozhodující roli v epických událostech 23 let po původní trilogii Vetřelce jako Koloniální mariňák sloužící na palubě USS Endeavor, bojující proti děsivým Xenomorfním hrozbám.

Čelte nevyrovnané přesile 20 druhů nepřátel, včetně 11 různých Xenomorfů v evoluční škále od Faceguggerů po Praetoriany, z nich každý je vytvořen s unikátní inteligencí, aby dokázal přepadnout, přelstít a vykuchat zranitelné mariňáky.

Vyberte si z pěti unikátních povolání – střelec, demoliční expert, technik, doktor nebo průzkumník – každý má vlastní speciální schopnosti a perky. Využijte rozsáhlý arzenál 30+ zbraní a 70+ modů/attachmentů při vaší snaze o zastavení vetřelecké hrozby.