Nová grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti

Nová grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti

11 prosince, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Tak už je to tady, NVIDIA představuje a to ještě před Štědrým dnem novou grafickou kartu GPU GeForce RTX 3060 Ti, která je novým členem rodiny RTX 3060tek.

NVIDIA logoJe postavena na nové architektuře NVIDIA Ampere, na které se staví GeForce RTX řady 30, a těšíme se na vyvážený poměr ceny a výkonu. Co je pro hráče zajímavé, je že v této verzi grafiky dosáhnou na výhody, které nabízejí grafické karty NVIDIA RTX druhé generace.

GeForce RTX 3060 Ti vyšla 2. prosince a ceny se budou pohybovat kolem 12.000 CZK, na oficiálním webu NVIDIA uvádí cenovku od 399 USD.

To jestli bude dostupná i pro ČR ještě před vánocemi se dozvíme reálně v následujících dnech, ale v podstatě v to u nás v redakci moc nevěříme. Ve světě se budou prodávat podle regionální nabídky verze jak se základním tak i s navýšeným taktem od společností ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY, Zotac nebo jako Founders Edition.

Cena výše uvedených variant se bude lišit co do výkonu a úprav a také regionálních variant. Takže třeba GPU GeForce RTX 3060 Ti a PC které budou těmito kartami osazeny jistě budou v nabídce většiny prodejců i výrobců PCček. Po určitou omezenou dobu, dostanou někteří hráči možnost nákupu RTX 3060 Ti za speciální cenu se zakoupeným předplatným cloudové herní služby NVIDIA GeForce NOW na jeden rok.

A teď pojďme k výkonu, ten je založený na nejvýkonnější platformě podporující ray tracing a pomocí AI poháněné DLSS a dá na prdel GeForce RTX 2080 SUPER, kterou jste mohli minulý rok koupit na pultech s doporučenou cenovkou 20999 Kč. Výkon této vánoční novinky se pohybuje v dimenzích pro hraní v rozlišeních 1080p a 1440p.

” Naše společnost vstupuje na vánoční trh s grafikou, která podporuje ray tracingové efekty ve hrách jako Cyberpunk 2077, Call of Duty: Black Ops Cold War, Watch Dogs: Legion a řady dalších her,” řekl Matt Wuebbling, Marketingový Vice Prezident společnosti NVIDIA. ” Aktuálně je to nejlepší cesta, jak si užít přelomové hry s ray tracingem a GeForce RTX 3060 Ti“.

RTX 3060 Ti umožňuje využít tři nové technologie od GeForce. První je NVIDIA DLSS (NVIDIA Deep Learning Super Sampling), která využívá AI k pozvednutí výkonu a zlepšení obrazu, druhou je NVIDIA Reflex a NVIDIA Broadcast. Posledním z trojice umožňuje hráčům využít při hraní her ray tracing v reálném čase.

AI totiž přináší do herního světa revoluční přístup a využívá se také pro renderování v reálném čase i streamování za pomoci technologie AI.

V této době je již na trhu více než 25 her, které umožní využívat všechny technologie, které má v sobě grafika RTX 3060 Ti a hlavně RAY- TRACING včetně umožnění hraní při nejvyšších rozlišeních.

ATComputersVšechny grafiky od NVIDIA GeForce umožňují použití GeForce Experience, což je nástroj který již využívají miliony hráčů k optimalizaci nastavení nebo třeba zaznamenávání a sdílení nejlepších herních okamžiků, používá se také ke streamování nebo instalaci Game Ready ovladačů.

A jako nejnovější funkce, které GPU umožňují zmíníme třeba automatický GPU Tuning a také vytuňený overlay ve hrách. GeForce Experience umí nově přímo při hraní zobrazovat statistiky výkonu, teploty a latenci včetně statistiky z NVIDIA Reflex Latency Analyzer.

X-Diablo logoPro detaily redakčních testů si počkejte do ledna příštího roku a pokud budeme moci potvrdit tyto výrobcem uváděné parametry, bude se fakt na co těšit. A pokud byste to nemohli vydržet, jedním z prvních prodejců, který nabízí sestavy s touto grafikou je X-Diablo, kde Vám postaví na míru, co si přejete.

Redakce ALL4GAMERS