Nintendo Switch stoupá na špičku prodejů, může překonat PS2

Nintendo Switch stoupá na špičku prodejů, může překonat PS2

8 února, 2024 0 Od

I když se zdá, že prodeje mírně zpomalují, konzole Nintendo Switch stále drží kurz a zdá se, že brzy překoná dlouholetý rekord.

Nintendo Switch dosahuje významných prodejů

Podle nové finanční zprávy za tři měsíce končící 31. prosince 2023 Nintendo oznámilo, že prodalo 13,74 milionu kusů konzolí Switch, což zvyšuje celkový počet prodaných kusů této konzole na 139,36 milionu.

V Japonsku se Switch oficiálně stal novým šampionem, když překonal prodeje konzole Nintendo DS (32,98 milionu) s celkovým prodejem 33,34 milionu kusů od svého uvedení na trh. Nintendo předpovídá, že celosvětové prodeje všech modelů Switch, včetně OLED, standardních a Lite, dosáhnou k březnu 2024 čísla 141,12 milionu prodaných kusů. Firma také revidovala svou předpověď prodejů pro běžný finanční rok a nyní očekává nárůst od 15 milionů prodaných kusů na 15,5 milionu.

V současné době drží konzole Switch pohodlně třetí místo mezi nejlépe prodávanými konzolemi všech dob. Pokud se však předpoklady Nintenda potvrdí, může brzy překonat celosvětové prodeje konzole Nintendo DS (154 milionů). A pokud by se to povedlo, bude už jen kousek od svržení na první příčce konzole PlayStation 2 (155 milionů), která se na vrcholu udržuje již mnoho let.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​