Nintendo otevírá v USA zábavní park

Nintendo otevírá v USA zábavní park

3 března, 2023 0 Od

Společnost Nintendo má po celém světě miliony fanoušků a rozhodla se jim nabídnout drobné překvapení.

Nintendo otevírá zábavní park

Nintendo je japonská společnost, která započala svou cestu již v roce 1889 ve městě Kjóto. V průběhu let se firma postupně zaměřovala na výrobu herních karet a dětských hraček, než nakonec začala vyrábět a distribuovat své vlastní herní konzole a videohry. Nintendo patřií mezi jedny z prvních společností, které se v tomto odvětví pohybovaly celosvětově a těšily se obrovskému úspěchu.

Zároveň však bylo Nintendo zdrojem inspirace pro vznik konkurenční společnosti PlayStation. Přesto si Nintendo udržuje miliony fanoušků po celém světě a jako projev vděčnosti za jejich věrnost se rozhodlo nabídnout fanouškům malinkatý dárek v podobě zábavního parku.

SUPER NINTENDO WORLD

Ano, je tomu tak. Videoherní společnost si otevřela svůj vlastní zábavní park a to přímo ve Spojených státech amerických. Park se nachází ve studiích Universal v Los Angeles. Zábavní park je hodně laděný do stylu nejznámější a nejsilnější značky společnosti a to Maria. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho interaktivních atrakcí, během kterých budou řešit různé hádanky a sbírat mince. Mezi největší atrakce patří například Mario Kart: Bowser’s Challenge, která využívá rozšířenou realitu.

Všechny atrakce jsou ovládány speciálními náramky v osmi různých barvách, představujícími hlavní postavy z univerza Mario. Návštěvníci mohou svůj postup sledovat pomocí speciální mobilní aplikace. V parku se rovněž nachází restaurace a obchod s upomínkovými předměty.

Ceny lístků

Kolik stojí vstup? Do parku SUPER NINTENDO WORLD neexistuje samostatná vstupenka, proto si návštěvníci musí zakoupit vstupenku do studií Universalu za 199 USD (zhruba 4 424 Kč) za osobu na celý den. Je to sice hodně peněz. ale za takový zážitek, se kromě parku můžete podívat i na ostatní části studia Universal.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation