Niantic oznamuje rozsáhlé změny

Niantic oznamuje rozsáhlé změny

4 července, 2023 0 Od

Niantic, tvůrce populární hry Pokémon Go, se rozhodl provést rozsáhlou restrukturalizaci. Tato revize bude zahrnovat uzavření pobočky v Los Angeles, propuštění více než dvou set pracovníků a redukci vývoje některých her.

Změny v Niantic

V dopise zaměstnancům, generální ředitel Niantic, John Hanke, uvádí, že rozmach najímání a rozšiřování projektů během pandemie vedl k nárůstu výdajů, které po skončení pandemie převyšovaly příjmy společnosti.

Ve své zprávě Hanke nastínil, jak během pandemie Niantic využil nárůst příjmů k rozšiřování týmu a investoval do nových herních projektů a rozvoje platformy pro rozšířenou realitu. Nicméně, po skončení pandemie se příjmy vrátily na úroveň před koronavirem a investice do nových her a platforem nevykázaly očekávaný finanční výnos. Tato restrukturalizace je tedy reakcí na potřebu vyvážit výdaje a příjmy, přičemž se zachovávají klíčové aktiva a dlouhodobý růst společnosti.

John Hanke také zmínil náročné prostředí na mobilním trhu a změny v oblasti mobilní reklamy, které komplikují uvedení nových her na trh. Dále poukázal na technické výzvy spojené s vývojem trhu rozšířené reality, který se vyvíjí pomaleji, než se předpokládalo, a to v důsledku celkového nedostatku investic v reakci na globální ekonomické zpomalení.

Obrázek: pokemongolive.com

Zdroj: Gamers Generation 

​