Next-gen upgrade Zaklínače 3 je odložen na neurčito

Next-gen upgrade Zaklínače 3 je odložen na neurčito

18 dubna, 2022 0 Od

CD Projekt Red prozradil, že se Zaklínače pro novou generaci konzolí ještě nějakou dobu nedočkáme.

Jeden z velmi očekáváných upgradů do novou generaci konzolí se odkládá na neurčito. CD Projekt Red totiž oznámil, že se Zaklínač 3 svého vylepšení zatím nedočká a odložil ho na neurčito. Vývojáři Zaklínače to oznámili na své twitterové stránce. “Rozhodli jsme se, že zbytek práce na next-gen upgradu Zaklínače 3 převezme jeden z našich vnitřních týmů. Musíme kvůli tomu ovšem vyhodnotit množství práce, kterou je potřeba udělat a kvůli tomu odkládáme vydání next-gen upgradu na neurčito. Další informace poskytneme, jakmile to bude možné,” sdělili tvůrci Zaklínače.

We have decided to have our in-house development team conduct the remaining work on the next-gen version of The Witcher 3: Wild Hunt. We are currently evaluating the scope of work to be done and thus have to postpone Q2 release until further notice. 1/2

— The Witcher (@witchergame) April 13, 2022

Původně se informace o next-gen upgradu Zaklínače 3 rozšířily už na podzim předminulého roku. Mělo jít o spolupráci studia a modderů, kteří by s tvorbou pomáhali. Přesun čistě pod střechu CD Projektu ale vyvolává otázky, zda všechno probíhalo tak hladce, jak by mělo. Jde o druhý zásadní odklad vydání tohoto upgradu, který navazuje na posun data vydání, který přišel v říjnu 2021. CD Projekt tak pokračuje v problémech, které ho stíhají poté, co se nepovedl start Cyberpunku 2077, následně se mu dlouho nedařilo problémy Cyberpunku řešit a nyní také odsouvá upgrade svojí druhé úspěšné hry. CD Projekt však zatím odmítá nějak více rozvádět informace o odkladu.

Obrázek: Wired.com

Zdroj: Gamers Generation