Nejrychlejší esportovní herní monitory na světě

Nejrychlejší esportovní herní monitory na světě

15 září, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Herní monitory ROG Swift 360Hz PG259QN a PG259QNR

ROG Swift 360 Hz PG259QN a PG259QNR jsou aktuálně nejrychlejší esportovní herní monitory na světě s obnovovací frekvencí až 360 Hz. Ohromující obnovovací frekvence 360 Hz poskytuje až o 50 % více snímků za sekundu než 240Hz herní monitory. 24,5palcové displeje s rozlišením Full HD (1920 x 1080) jsou vybaveny Fast IPS panelem. Prvky z tekutých krystalů na displeji se proto zapínají a vypínají až čtyřikrát rychleji než běžné IPS panely a zajišťují dobu odezvy 1 ms (šedá-šedá). Displej podporuje HDR10, což hráčům poskytuje realistický obraz. Integrovaný procesor NVIDIA G-SYNC poskytuje plný rozsah variabilní obnovovací frekvence (VRR) a variabilní overdrive pro plynulý herní obraz bez trhání, zadrhávání nebo zpoždění na vstupu.

Nové ROG monitory využívají nástroj Reflex Latency Analyzer pro měření latence systému. Při závodním hraní je zásadní výkon počítače, resp. jak rychle se displej aktualizuje po kliknutí nebo pohybu myší. Reflex Latency Analyzer detekuje kliknutí přicházející z myši, a poté měří čas potřebný k tomu, aby se výsledné pixely změnily na obrazovce (např. při záblesku z ústí hlavně). Hráči tento typ měření dosud nemohli provádět, protože by to vyžadovalo využití speciálních vysokorychlostních kamer za více než 7 tisíc dolarů. Reflex Latency Analyzer poskytuje mnohem úplnější a přesnější pochopení výkonu myši, počítače a displeje.

Kromě analyzátoru latence nabízí ROG Swift 360Hz PG259QNR také sadu ROG Desk Mount Kit, která šetří místo na stole nebo na pracovní desce. ROG Desk Mount Kit lze přepnout na stojan monitoru pouze ve třech jednoduchých krocích a má C-svorku, která se otevírá až do šířky 80 mm, takže je kompatibilní s většinou stolů.

Herní monitor ROG Swift PG329Q

ROG Swift PG329Q je 32palcový (2560 x 1440) herní monitor s obnovovací frekvencí 175 Hz, který využívá rovněž panel Fast IPS, což znamená dobu odezvy 1 ms. Jde o první herní monitor NVIDIA G-SYNC kompatibilním s variabilním overdrivem. Technologie Quantum-dot s tovární předkalibrací barev, certifikací DisplayHDR 600, pokrytím barevného spektra DCI-P3 98 % a sRGB 160 % zaručuje vysokou věrnost barev. Technologie ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) eliminuje rozostření při rychlém pohybu na displeji při zachování vysokých obnovovacích frekvencí. Přizpůsobený proměnný overdrive monitoru ROG Swift PG329Q je zárukou plynulého obrazu. Dynamickým přizpůsobením pixelové odezvy se vyhoví různým obnovovacím frekvencím tak, aby byl obraz během hry vždy ostrý.