Nedostatek PS5 zřejmě potrvá i v příštím roce

Nedostatek PS5 zřejmě potrvá i v příštím roce

12 května, 2021 0 Od Martin Havel

Pátá generace Playstationu bude dle Sony nejspíš mít problémy s dodávkami i příští rok. Prozradil to finanční ředitel společnosti.

Sony podle serveru Bloomberg ani v příštím roce neočekává, že bude zvládat uspokojit poptávku po konzolích nové generace. “zájem o PS5 zřejmě nebude klesat a i když zajistíme výrobu většího množství PS5, pravděpodobně nedokážeme uspokojit poptávku,”  prozradil s výhledem do blízké budoucnosti finanční ředitel Sony Hiroki Totoki. Svoji předpověď Totoki zakládá na tom, jakou pozici má momentálně Sony na trhu. “Prodali jsme přes sto milionů konzolí PS4 a pokud zvážíme naši současnou pozici na trhu, nedá se očekávat, že by poptávka v blízké době klesala,” pokračoval.

Za nedostatkem konzolí PS5 stojí hned několik faktorů. Prvním z nich je vysoká poptávka ze strany zákazníků, která ostatně umožňuje vstup na scénu druhému faktoru – překupníkům. Ti skupují konzole ve velkém a přeprodávají je za násobně vyšší ceny. Třetím faktorem, který vede k nedostatečné výrobě konzolí je, že ve světě jsou obecně nedostupné některé čipy a tím pádem ačkoliv by Sony za běžných okolností mohlo vyrábět více konzolí, nemá z čeho. I přes tyto problémy je však PS5 konzolí s nejúspěšnějším startem. Za prvních pět měsíců na trhu se konzole mělo již prodat přes sedm a půl milionů kusů.

Martin Havel

Obrázek: jpgames.de