Můžeme zůstat samostatní, ale nabídky na koupi bychom zvážili, zní z Ubisoftu

Můžeme zůstat samostatní, ale nabídky na koupi bychom zvážili, zní z Ubisoftu

3 března, 2022 0 Od

Ve světle velkých akvizic z posledních měsíců v herním průmyslu vyvstávají otázky nad tím, kdo všechno by se ještě mohl do tohoto boje o vývojáře zapojit. A Ubisoft je jednou z možností.

Ubisoft by se nebránil podobné akvizici, jaká v nedávné době poslala pod křídla Microsoftu například Bethesdu či Activision Blizzard. Potvrdil to ředitel společnosti Yves Guillemot. Podle něj sice tvůrci sérií jako Far Cry či Assassin’s Creed mohou zůstat i nadále nezávislí, ale v případě nabídek jiných společností by byli ochotní je zvažovat. Během hovorů k výdělkům poznamenal jeden z účastníků poznamenal, že herní společnosti v poslední době dostávají nesmírně vysoká ohodnocení a Guillemot ho ujistil, že Ubisoft rozhodně nehledá zoufale kupce, ale ani tuto možnost předem nezavrhuje.

“Vždy děláme vlastní rozhodnutí i v zájmu našich zaměstnanců, akcionářů i hráčů. Ubisoft může zůstat samostatný. Máme na to talent, velikost a silné portfolio značek, které jste viděli i v tiskové zprávě. Naše značky jsou velmi vyhledávané hráči po celém světě a celkově ve světě zábavního průmyslu. Kdyby ovšem přišla nabídka na odkup, rada ředitelů by ji samozřejmě zvážila v zájmu všech akcionářů,” komentoval Guillemot otázku na případný prodej společnosti. “Nebudeme nyní spekulovat, proč lidé zatím nedělají nabídky. Nemohu o tom nyní nijak více mluvit,” reagoval potom na snahu získat více informací k tomuto tématu.

Nejžhavějšími kandidáty na případnou akvizici Ubisoftu jsou jednoznačně Sony či Microsoft, mezi kterými se nyní zdánlivě rozhořel boj o to, kdo si z pomyslného koláče herního průmyslu ukrojí větší kus.

Obrázek: techspot.com

Zdroj: Gamers Generation