Mojang varuje hráče se staršími účty Minecraftu

Mojang varuje hráče se staršími účty Minecraftu

10 května, 2023 0 Od ALL 4 GAMERS

Vývojářské studio Minecraftu, Mojang, vydalo poslední varování pro hráče, kteří stále používají starší účet, známý také jako účet Minecraft Premium.

Problémy se staršími účty Minecraftu

Společnost Microsoft získala Minecraft a jeho vývojářské studio Mojang v roce 2014 za více než 2 miliardy dolarů. Tato akvizice umožnila Microsoftu vstoupit do světa videoher a přidat do svého portfolia jednu z nejoblíbenějších her na světě. Od té doby se Minecraft stal jednou z nejvýznamnějších značek společnosti Microsoft a poskytl jí výhodu na konkurenty jako Sony a Nintendo.

Nicméně, migrace účtů z platformy Mojang na platformu Microsoft pro hráče původní verze hry, Minecraft Java Edition, způsobila mnoha hráčům komplikace a někteří se dokonce rozhodli z hry odejít. Přechod na novou platformu byl původně dobrovolný, ale Microsoft postupně začal omezovat některé funkce a služby pouze na nové platformě, což donutilo hráče k migraci, aby mohli hrát s ostatními online.

I přestože migrace účtu není obtížná a podporuje ji velká většina hráčů, stále existují lidé, kteří si s tím nevědí rady nebo to považují za zbytečně komplikované. Někteří hráči se také obávají, že migrace může způsobit ztrátu všech svých herních dat nebo skutečnosti, že se nedostanou k některým starým verzím hry, na kterých dříve hrávali.

Obrázek: xbox.com

Zdroj: Gamers Generation 

​