Microsoft má v půlce října dokončit akvizici Activision Blizzard

Microsoft má v půlce října dokončit akvizici Activision Blizzard

11 října, 2023 0 Od

Po téměř dvou letech očekávání se zdá, že Microsoft brzy dokončí akvizici herního giganta Activision Blizzard.

Microsoft a Activision Blizzard

Podle nejnovějších zpráv portálu The Verge má Microsoft v úmyslu dokončit smlouvu s Activision Blizzard v pátek 13. října. I když někteří považují tento den za nešťastný, obě společnosti se tímto pověrčivým datem nenechaly ovlivnit. Už v červenci bylo rozhodnuto o prodloužení dohody až do 18. října, což by mělo dát oběma stranám dostatek času na vyřešení regulačních otázek.

Přestože Microsoft bude muset překonat několik právních překážek, vývoj událostí naznačuje, že je na dobré cestě. Po úpravách podmínek fúze, v nichž Ubisoft získal exkluzivní práva na streamování her Activision Blizzard pro britský trh, poskytl Úřad pro soutěž a trhy dohodě své provizorní schválení. I když musí toto rozhodnutí ještě oficiálně potvrdit do 18. října, všechny známky nasvědčují tomu, že obě společnosti si vítězství připisují.

Již dříve, v červenci, obě společnosti zvítězily v případu před Federální obchodní komisí (FTC). Vzhledem k aktuálním informacím vypadá pravděpodobnost schválení dohody optimisticky. Tento krok by ukončil dlouhou cestu plnou spekulací a zvratů, která začala před téměř dvěma lety, kdy unikly dokumenty odhalující ambice Microsoftu na trhu konzolí, a pokračuje až do současnosti, kdy se spekuluje o potenciálních akvizicích společností Sega a Bungie. Vše nasvědčuje tomu, že Microsoft je odhodlán záležitost uzavřít co nejrychleji.

Obrázek: activisionblizzard.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation 

​