Meta představila VR headset Meta Quest Pro

Meta představila VR headset Meta Quest Pro

14 října, 2022 0 Od

Mark Zuckerberg a jeho společnost Meta včera oznámili nový headset pro virtuální realitu pod názvem Quest Pro.

Oznámení VR headsetu Meta Quest Pro

Během včerejší konferenci společnost Meta odhalila nový headset pro virtuální realitu, který nese název Meta Quest Pro. Ten by měl být v současnosti nejlepším VR headsetem společnosti Meta.

Na oficiálních stránkách Oculus se uvádí:

 „Meta Quest Pro je prvním vstupem do naší nové špičkové řady zařízení a je nabitý inovativními funkcemi, jako jsou senzory s vysokým rozlišením pro robustní zážitky se smíšenou realitou, ostré LCD displeje pro ostrý obraz, zcela nový a uhlazenější design a sledování okolí.“

Virutální realita Quest Pro oproti předchůdci Quest 2 má nabídnout o 37 % více pixelů na palec a o 10 % více pixelů na stupeň. Nově oznámený VR headset má mimo jiné pohánět Qualcomm Snapdragon XR2+, 12 GB Ram a 256 GB úložiště.

Zařízení bude vybaveno také 10 senzory s velmi vysokým rozlišením. Společnost Meta mimo jiné láká na optiku nové generace, pohodlnou konstrukci a samosledující ovladače.

Nový VR headset má dorazit na pulty obchodů již 25. října letošního roku a cena byla stanovena na 1 499 USD, což v době psaní článku odpovídá 37 883 CZK při kurzu 25,27 Kč za americký dolar.

Těšíte se?

Obrázek: bbc.com

Zdroj: Gamers Generation