Marvel’s Spider-Man 2 prodal za necelé dva týdny přes 5 milionů kopií

Marvel’s Spider-Man 2 prodal za necelé dva týdny přes 5 milionů kopií

17 listopadu, 2023 0 Od

Marvel’s Spider-Man 2, exkluzivní hra pro PlayStation 5, dosáhla rekordního prodeje 5 milionů kopií během 11 dní.

Marvel’s Spider-Man 2 prodeje

Hra Marvel’s Spider-Man 2, vydaná 20. října, si rychle získala srdce hráčů. Sony oznámila, že hra se prodala ve více než 5 milionech kopií během 11 dní od uvedení na trh, čímž se stala jednou z nejlépe prodávaných her roku. Tento úspěch překonal dokonce i Super Mario Bros. Wonder, který se stal nejrychleji prodávanou hrou série Super Mario s 4,3 miliony prodaných kopií za dva týdny.

Marvel’s Spider-Man 2 byla jmenována nejrychleji prodávanou hrou od PlayStation Studios pouhé tři dny po svém vydání. Tento úspěch je částečně díky oblíbenosti předchozích her série – Marvel’s Spider-Man a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Kromě toho, ke konci finančního čtvrtletí Sony, které skončilo 30. září, PS5 překročila hranici 46,5 milionu prodaných jednotek, což vytvořilo velkou komunitu hráčů, kteří mohli Marvel’s Spider-Man 2 zakoupit.

Celkově se PS5 prodalo 46,6 milionu jednotek, díky silnému druhému čtvrtletí fiskálního roku 2023, kdy se prodalo 4,9 milionu konzolí PS5. To je o 1,6 milionu více než v předchozím čtvrtletí. Ve stejném čtvrtletí Sony prodala 4,7 milionu her od prvních stran, přičemž Marvel’s Spider-Man 2 ještě nebyla vydána, a celkem 67,6 milionu her pro PS4 a PS5, což zahrnuje jakoukoli hru vydanou pro tyto konzole.

Obrázek: playstation.com

Zdroj: Gamers Generation 

​