Larian Studios otevírá nové studio ve Varšavě

Larian Studios otevírá nové studio ve Varšavě

27 května, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Tým stojící za úspěšným Baldur’s Gate 3, Larian Studios, otevřel nové studio ve Varšavě. Jedná se o jejich sedmé studio po celém světě a další přibyla v Barceloně, Dublinu, Gentu, Guildfordu, Kuala Lumpuru a Quebecu.

Larian Studios otevírají nové herní studio

Larian Studios, známí svým loňským hitem Baldur’s Gate 3, rozšiřují své působení otevřením nového studia ve Varšavě, Polsko. Nové varšavské studio je sedmým v pořadí a připojuje se k dalším ve městech jako Barcelona, Dublin, Gent, Guildford, Kuala Lumpur a Quebec.

Fanoušci Baldur’s Gate 3 však nemohou očekávat pokračování této série. Přestože hra získala řadu ocenění, včetně Hry roku na The Game Awards 2023, Larian Studios již dříve oznámili, že se na sérii Baldur’s Gate dále pracovat nebude. Studio se rozhodlo ukončit jakékoli plány na rozšíření či pokračování a zaměřit se na nové projekty.

Varšava byla vybrána jako nové místo díky svému významnému postavení v RPG vývojovém světě. Larian Studios v blogovém příspěvku uvedli, že nové studio bude stejně jako jejich ostatní pobočky po celém světě zaměřeno na vytváření prostředí, kde mohou vývojáři rozvíjet své kreativní schopnosti a mít plnou tvůrčí svobodu. Studio klade důraz na zaměstnance, kteří vyvíjejí složité systémy pro RPG hry, a tento přístup je základem jejich firemní kultury.

Obrázek: baldursgate3.game

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​