Květnové herní menu

Květnové herní menu

11 května, 2022 0 Od

Květen letos představuje v podstatě vrchol nejslabšího herního období roku. Pojďme se podívat, čím by se prázdnota velkých herních titulů dala vyplnit.

Trek to Yomi | 5. května | PS5, PS4, XSX, XO, PC

Samurajské hry jsou v poslední době velice populární v celém světě a nemálo tvůrců se snaží této situace využít k úspěchu svých titulů. Po úspěších Ghost of Tsushima, Sekira či Nioh to bylo v podstatě nevyhnutelné a nyní se objevuje také akční indie hra Trek to Yomi, která vám odvypráví samurajský příběh ve stylu režiséra Kurosawy. S černobílým filtrem a poměrně prostou hratelností sází hra na minimalismus a jednoduché mechaniky. Fanoušky samurajských filmů a her rozhodně neurazí.

Vampire: The Masquerade – Swansong | 19. května | PS4, PS5, XSX, XO, PC

Oblíbené upírské RPG Vampire: The Masquerade se dočká dalšího přídavku do svého univerza. Co si budeme povídat, stále nejde o plnohodnotnou očekávanou dvojku, ale i tak fanoušky jistě její vydání potěší. Klíčové pro Vampire: The Masquerade jsou především RPG prvky a vyprávění v kombinaci s rozmanitými dialogy a možnostmi. Klíčové je také například to, jak se chováte ve svém okolí. Čím nenápadnější se mezi lidmi budete snažit být, tím méně komplikací vás bude čekat.

Sniper Elite 5 | 26.května | PS5, PS4, XSX, XO, PC

Sniper Elite je dlouhodobě zavedenou sérií ve světě stříleček, která nabízí velmi specifické zpracování a udělá z vás naprosto elitního snipera. Žádné divoké přestřelky. Hezká, čistá a přesná rána vydá za tisíc slov. I tentokrát vás hra vezme do druhé světové války a nabídne vám i tolik oblíbené “rentgenové” záběry, ve kterých si perfektně vychutnáte, každý centimetr práce vámi vyslané kulky.

Kao the Kangaroo | 27. května | PS5, PS4, XSX, XO, PC

Kao the Kangaroo patří mezi hry, které zůstávaly jako plošinovky vždy tak trochu ve stínu Crashe Bandicoota, Maria, Ratcheta a dalších. Přesto rozhodně stojí za povšimnutí a může nabídnou velmi solidní herní zážitek pro všechny fanoušky tohoto žánru, kteří si rádi u podobného typu her odfrknou.

A co budete hrát v květnu vy? Některou z her našeho výčtu, nebo máte jiného favorita?

Obrázek: nme.com

Zdroj: Gamers Generation