Kreativní ředitel Mass Effect si přeje pokračování

Kreativní ředitel Mass Effect si přeje pokračování

22 května, 2023 0 Od

Kreativní ředitel Mass Effect by si přál pokračování této populární série.

Mass Effect pokračování

Rozmluva Eurogameru s Macem Waltersem, hlavním autorem první trilogie Mass Effect a následně kreativním ředitelem Mass Effect: Andromeda a projektovým ředitelem Mass Effect Legendary Edition, nabízí skvělý pohled do kulturní historie této série. Jak se hry vyvíjely od svých počátků, kdy byly přirovnávány ke konceptu „Jack Bauer ve vesmíru“, dozvídáme se o bohaté a fascinující cestě, kterou BioWare ušel s Mass Effect.

Jednou z nejpoutavějších částí rozhovoru je diskuse o Andromedě, do jejíž tvorby se Walters zapojil až v pozdější fázi. Původně se podílel na hře Anthem společně s týmem BioWare Edmonton, zatímco Andromedu vyvíjel BioWare Montreal, studio, které se dříve staralo především o podpůrné aspekty, jako byly mise N7 v Mass Effect 2, multiplayer Mass Effect 3, Omega DLC a podobně. K Andromedě byl Walters přeřazen až po odchodu ředitele Mass Effect Caseyho Hudsona z BioWare v roce 2014, a tak se jeho pohledy v rozhovoru soustředí hlavně na koncové stádium vývoje Andromedy.

Zajímavým bodem, který Walters potvrdil, byl původní plán vytvořit procedurálně generovanou galaxii inspirovanou hrou No Man’s Sky v rámci Andromedy. Avšak, jak Walters vysvětluje, tato koncepce byla v nakonec zavrhnuta, jelikož byla v rozporu s jejich způsobem vyprávění příběhů a vytváření obsahu – důkladně připravenými scénami a dějovými prvky. Tento styl, říká Walters, by bylo obtížné přizpůsobit procedurálně generovanému světu.

Obrázek: ea.com

Zdroj: Gamers Generation 

​