Konzole PlayStation 5 dostane novou verzi

Konzole PlayStation 5 dostane novou verzi

24 září, 2022 0 Od

V současné době jsou na trhu dva typy konzolí nové generace PlayStation 5, které si můžeš koupit nebo zařadit do seznamu přání. První je klasická konzole PS5 s mechanikou a druhá je o něco méně populární digitální edice.

Nová generace konzole PlayStation 5 přichází

Podle nedávné zprávy se očekává, že nový typ konzole PS5 přijde někdy v druhé polovině roku 2024. Má se jednat o novou konzoli s vyměnitelnou diskovou jednotkou. To znamená, že konzole bude v podstatě digitální edicí s přídavnou připojitelnou diskovou jednotkou.

Tento typ konzole by měl nakonec údajně nahradit současné dvě. Hráči si budou moci vybrat, zda si koupí čistě digitální konzoli a případně si k ní dokoupí diskovou mechaniku. Budoucnost konzolí PlayStation se tak v podstatě začíná soustředit převážně na digitální svět prodeje, což může být znepokojivé zejména pro stále početnou komunitu, která dává přednost verzím na discích.

Celá teorie současného hraní, kdy v den vydání čekáte na kurýra, který vám přiveze diskovou verzi hry, již ztrácí na významu. Společnost Sony chce pravděpodobně přesvědčit lidi, aby si hry kupovali digitálně. Můžeme alespoň zachránit planetu před plasty, nebo ne?

Na druhou stranu jsou ale digitální edice také o 10 eur dražší, tedy asi o 250 korun, takže pokud se ceny nezmění, budou hráči spíše nuceni kupovat dražší digitální hry nebo si k digitální edici přikoupit disk. Uvidíme, jak Sony reálně představí novou generaci konzolí a zda je zároveň reálně nahradí.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation