Konzole Nintenda Switch se ve světě prodalo přes 111 milionů kusů

Konzole Nintenda Switch se ve světě prodalo přes 111 milionů kusů

8 srpna, 2022 0 Od

Konzole Nintenda Switch se podle nejnovějších informací společnosti prodalo více než 111 milionů kusů.

Prodeje Nintanda Switch

Ze společnosti Nintendo přišli přímo ohromující výsledky za první pololetí finančního roku. Podle oficiálních sdělení se prodalo 111 miliónů kusů konzole Switch, i když v uplynulých letech šli mírně do červených čísel a miliony také hlásí hned čtyři herní tituly v počtu prodaných kopií.

Celkem za tento kvartál našlo nové hráče 3,43 mil. „Switchu“,  o něco více bylo QLED verzí a nejméně zase populární , levnější a  kompaktnější Lite verze Switche zhruba 590 tisíc kusů a meziročně je to o 22% méně , takže překvapení se nekoná. Magazín Nintendo Life zveřejnil, že ve stejný čas loni ještě trvala éra okolo  Animal Crossing: New Horizons, která trhala rekordy.

Tak či onak se ale Switche prodávají stabilně a do konce roku má Nintendo velmi solidní vyhlídky. Nedávno vyšly výborné Xenoblade Chronicles 3 a z domácí stáje chystá Splatoon 3 nebo nové Pokémony.

Prodeje her ale nebyly za poslední kvartál vůbec špatné. Hned čtyři tituly prodaly více než milion kopií. Nejlépe si vedly Nintendo Switch Sports s 4,84 milionu prodaných kusů. Těsně pod 2 miliony se zastavili Mario Strikers: Battle League a prakticky stejně dopadl Kirby and the Forgotten Land. Výborně se po letech prodává také Mario Kart 8 Deluxe, který do statistiky nejúspěšnější hry platformy přidal dalších 1,5 milionu kopií.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation