Jaké  hry vyjdou tento měsíc? 

Jaké hry vyjdou tento měsíc? 

10 října, 2022 0 Od
I přes fakt, že mnoho her z letošní podzimní sezóny bylo přesunuto na příští rok, se máme tento měsíc v herním průmyslu na co těšit!

4.10. Dakar Desert Rally

V Dakar Desert Rally od vývojářů ze Sabar Interactive se budeme moct projet během dne i noci, pískem či sněhem na prvním největším otevřeném světě v žánru závodních her. Své řidičské schopnosti budeme moci otestovat v různých ročních obdobích na třiceti závodech adaptovaných z posledních tří ročníku soutěže. Hru můžeme očekávat dostupnou na platformách PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S.

12.10. Lego Bricktales

Vývojáři ze studia ClockStone známí například díky hrám Bridge Constructor nám 12. října představí logickou stavební adventuru ze světa Lego, celým jménem LEGO Bricktales. Ve hře budeme moci stavět různé objekty poctivě dílek po dílků jako v reálné stavebnici. Hra bude dostupná na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switch.
 

14.10. Scorn

V tomto biomechanickém hororu připravovaném srbským studiem Ebb Software od roku 2013 bude hrát v hlavní roli primárně atmosféra s logickými hádanky. Tato hororovka s kopírujícím stylem z H.R. Gigera původně měla vyjít až 21. října, ovšem vývojáři se rozhodli hru vydat o týden dříve po našem několika letém čekání. Hru můžeme očekávat na platformách PC, Xbox One a Xbox Series X/S.

19.10. Uncharted: Legacy of Thieves

V této kolekci Legacy of Thieves si zahrajeme jak za Nathana Drakea v oceňovaném čtvrtém dílu herní série Uncharted, tak i za dobrodružnou Chloe Frazer v menším dobrodružství jménem The Lost Legacy. Někteří jste si hru mohli zahrát už začátkem letošního roku, kdy vyšla na PS5, ovšem až nyní vychází na PC. I díky tomu prý můžeme očekávat hezčí vizuál či obsáhlejší možnosti nastavení.

20.10. Mario + Rabbids Sparks of Hope

Po pěti letech se dočkáme pokračování, podle fanoušků, jedné z nejvydařenějších exkluzivit pro Switch jménem Mario + Rabbids Sparks of Hope. V této tahové strategii plné slavných postav z Houbového království nově přibude Rayman i zlotřilý Bowser. A stejně jako v předcházejícím díle ve hře půjde o záchranu světa.

21.10. Gotham Knights

Batman zemřel a bezpečí v Gothamu má na starost čtveřice jeho nástupců — Robin, Red Hood, Nightwing a Batgirl, kteří porovnají své síly s nám mnoha známými záporky z Batmanova univerza. Nejvíce ale se záhadným a tajným Sovím tribunálem a jeho zabijáky. První původní datum vydání bylo 25. října, hra vyjde ovšem o 4 dny dříve, tudíž už 21. října na platformy PC, PS5, Xbox Series X/S.

25.10. Mount & Blade II: Bannerlord

Mix strategie a akčního RPG nám v této hře nabízí možnost vést svou vlastní armádu a zároveň bojovat po jejím boku. Vývojáři nám k tomu slibují realistickou herní ekonomiku, hromadný soubojový systém, propracovaný systém k tvorbě postavy či multiplayer. Jelikož na hře se začalo pracovat před deseti lety a před více než dvěma lety byl zahájen její předběžný přístup fanoušci proto od hry mnoho očekávají. Hru můžeme očekávat 25. října na platformách PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

28.10. Call of Duty: Modern Warfare 2

Po třech letech se Call of Duty vrací do studií Infinity Ward a s tím i obnovují sérii Modern Warfare. Podle vývojářů to nejvíce rozeznáme na multiplayeru, který se narozdíl od dvou předchozích ročníků zpomalil a dává větší důraz na taktičtější přístup. Dále vývojáři slibují, že se můžeme těšit na nástupce battle royale módu Warzone. Na hru se můžeme těšit na platformách PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series.
Autor: Matouš Paska

Zdroj: Gamers Generation