Insomniac Games se potýká s rozsáhlým únikem dat

Insomniac Games se potýká s rozsáhlým únikem dat

22 prosince, 2023 0 Od

Insomniac Games, tvůrce Marvel’s Spider-Man 2, byl napaden skupinou vyděračského softwaru, což vedlo k úniku více než 1 TB dat, včetně informací o hře a osobních údajů zaměstnanců.

Únik dat z Insdomniac Games

V minulém týdnu došlo k velkému bezpečnostnímu incidentu ve společnosti Insomniac Games. Ransomware skupina Rhysida prohlásila, že hackla vývojáře hry Marvel’s Spider-Man 2, a dokázala to zveřejněním obrázků. Skupina požadovala od Sony 50 bitcoinů, přibližně 2 miliony dolarů, a pohrozila, že pokud nebude požadavku vyhověno do sedmi dnů, uvolní zjištěná data.

Sony se rozhodlo nepodléhat vydírání, a následkem toho skupina Rhysida zveřejnila více než terabajt hacknutých dat společnosti Insomniac Games. Celkový únik obsahuje přes 1,3 milionu souborů, což odpovídá 1,67 terabajtům dat. Mezi uniklými informacemi jsou údaje o Marvel’s Spider-Man, budoucích titulech Insomniac Games, plány vydání her a také soukromé informace zaměstnanců, jako jsou daňové a pracovní formuláře, interní zprávy studia a další.

Insomniac Games nedávno vydal Marvel’s Spider-Man 2, který byl velmi dobře přijat. Studio také v roce 2021 oznámilo Marvel’s Wolverine, a v letošním roce potvrdilo, že hra bude součástí stejného vesmíru jako Marvel’s Spider-Man. Tento únik dat představuje vážný bezpečnostní problém

Obrázek: playstation.com

Zdroj: Gamers Generation 

​