Herní veletrh E3 je oficiálně zrušen

Herní veletrh E3 je oficiálně zrušen

14 prosince, 2023 0 Od

Entertainment Software Association (ESA) oznámila oficiální ukončení Electronic Entertainment Expo (E3), což znamená konec tohoto dlouholetého a významného veletrhu v herním průmyslu.

E3 oficiálně u konce

E3, která byla více než dvě desetiletí považována za epicentrum globálního videoherního svátku, se naposledy konala jako fyzická událost v roce 2019. Následující roky byly pro herní veletrh značně komplikované, především kvůli pandemii koronaviru Covid-19, která znemožnila uspořádání veletrhu v jeho tradičním formátu.

V roce 2020 tak byla kvůli pandemickým opatřením E3 zrušena, zatímco v roce 2021 se událost uskutečnila pouze v digitální formě. Veletrhy v letech 2022 a 2023 byly rovněž zrušeny. Letos asociace ESA ukončila partnerství s organizátorem PAX, ReedPop, což zanechalo budoucnost herního svátku v nejistotě až do nedávného oznámení.

Stanley Pierre-Louis, prezident a generální ředitel ESA, uvedl, že herní průmysl prošel vývojem, přičemž velké herní společnosti nyní mají možnost pořádat vlastní, individuální prezentace.

Obrázek: shacknews.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation 

​