Gran Turismo 7 se pravěpodobně podívá na PC

Gran Turismo 7 se pravěpodobně podívá na PC

30 listopadu, 2022 0 Od

Gran Turismo můžeme zařadit mezi jednu z nejlepších závodních sérií, bohužel je tento skvost pouze na Playstation. Ale to se možná změní.

Gran Turismo 7 se pravděpodobně ukáže na PC

Sony postupně přidává svoje nejlepší tituly na počítač, proto si dnes můžeme na našich počítačích zahrát pecky, které byly dostupné pouze na konzole. Hry jako: God of War, Horizon: Zero dawn, Marvel Spider-Man a mnohé další, dostaly svůj zasloužený PC upgrade a staly se docela populární, a to i přes jejich stáří. A brzy se možná na počítačích objeví dlouho žádaná závodní simulace Gran Turismo 7.

Tenhle populární simulátor vytvořila společnost Polyphony Digital, která pro PlayStation pracuje již řadu let. A právě šéf studia Kazunori Yamauchi byl během světového finále Gran Turisma v Monaku dotázán, zda neplánují PC port pro sedmý díl. A sám Yamauchi prohlásil, že na PC portu dlouho přemýšlejí a zvažují. Podle Yamauchiho je sedmička precizně vyladěný titul a není moc platforem, které by zvládly nativní rozlišení 4K v 60 FPS. Zároveň to ale znamená, že slabší sestavy by mohly mít se hrou problémy.

Gran Turismo 7 vyšla i na konzolích starší generace a na slabší grafické nastavení by hra měla běžet plynule. Studio Polyphony není na tvorbu portu sama, protože s porty pro PC pomáhá studio Nixxes Software, které stálo za prací na všech PC portech těchto PlayStation „exkluzivek“.

Obrázek: playstation.com

Zdroj: Gamers Generation