Frogwares zvítězil po dlouhém právním boji

Frogwares zvítězil po dlouhém právním boji

7 ledna, 2024 0 Od

Ukrajinský vývojářský tým Frogwares dosáhl vítězství ve složitém právním sporu s bývalým vydavatelem Naconem ohledně detektivní hry The Sinking City.

The Sinking City a právní spor

The Sinking City, hra inspirovaná Lovecraftovým světem, se po svém vydání v roce 2019 stala předmětem právních sporů mezi vývojářem Frogwares a vydavatelem Nacon. Frogwares obvinil Nacon z porušení smlouvy tím, že zadržoval autorské honoráře a nevyplatil slíbené platby za dosažené milníky ve vývoji hry. Spor vedl k odstranění The Sinking City z digitálních obchodů, včetně PlayStation Store v roce 2020, a později i k vydání údajné „pirátské verze“ hry Naconem na platformě Steam v roce 2021.

Nyní, po několikaletém právním boji, Frogwares vyhlásil, že dosáhl vítězství ve francouzských soudních řízeních a stává se jediným vydavatelem The Sinking City na všech platformách.

Společnost Frogwares také oznámila, že se hra brzy vrátí na digitální platformy, ale uživatelé PC nebudou moci přistupovat ke svým starým uloženým pozicím ve hře v nové verzi. Přesto budou mít hráči možnost pokračovat ve staré verzi hry.

Zdroj: Gamers Generation 

​