FOR GAMES 2023: Nenechte si ujít novinky interaktivní zábavy, hráčskou špičku a setkání s osobnostmi

FOR GAMES 2023: Nenechte si ujít novinky interaktivní zábavy, hráčskou špičku a setkání s osobnostmi

12 října, 2023 0 Od

Festival interaktivní zábavy a videoher FOR GAMES opět míří do pražských Letňan. Ve dnech 20. až 22. října se v PVA EXPO PRAHA sejdou významné značky a osobnosti ze světa herních konzolí, videoher a kompletního příslušenství interaktivní zábavy. Festival ukáže oborové trendy, ale také hráčskou špičku v rámci České republiky během doprovodného programu. FOR GAMES bude i inspirací pro dárky pod stromeček a zábavou pro všechny členy rodiny. Oficiálními vozy festivalu jsou automobily značky FORD.

Festival FOR GAMES bude už pojedenácté místem, kde se představí novinky ze světa herních konzolí, PC, hardwaru a příslušenství všech herních platforem. Mnoho zábavy zde najdou děti, ale také dospělí fanoušci videoher a interaktivní zábavy, a to na expozicích vystavovatelů i v rámci doprovodného programu.

Co bude k vidění?

Atraktivní expozice přivezou do Letňan Fadee, Animerch či L2P, které nabídnou mnoho zábavy ve formě přednášek, kvízů, zajímavých hostů a soutěží. V zóně Animerch bude připraven výběr produktů z odvětví nejnovějších i klasických anime od placek, přes trička až po sběratelské figurky. Stánek Fadee nabídne sběratelské předměty herního typu, například Minecraft, Fortnite, League od Legends a další, zájemci zde najdou i novou zásobu Counter-strike replik nožů či nepřeberné množství Mystery boxů.

Bude možné zakoupit si také nové kolekce herního a filmového merche, navštívit některou z připravených free to play zón, zúčastnit se soutěže nebo přehlídky cosplay i získat autogram. Zájemci mohou navštívit studio LookAss.INK s tématikou PopArt, Comics a Neotraditional tetování.

Nově bude součástí festivalu LAN party. Populární slovenský herní turnaj YGames Esport Tournament s devítiletou tradicí přichází do Prahy a přináší klasický esportový turnaj. Zúčastněné týmy mohou vyhrát skvělé ceny ve hře CS:GO. Turnaj, který do Prahy přiveze YGames Company spolu s technickým partnerem Quietus Day, poběží na platformě BePRO.

Festival FOR GAMES letos navštíví a svoje dovednosti předvede Vova, který se profesionálně věnuje parkouru a akrobacii. V rámci akce si mohou odvážlivci vyzkoušet své schopnosti přímo pod jeho vedením.

Velká premiéra

Letošní ročník festivalu uvede jednu svou premiéru, a to Manhattan Projekt: souboje robotů uprostřed New Yorku v Praze. Jedná se o novou aktivitu pod hlavičkou zábavního centra Fun Arena. Mezi miniaturami budov z amerického Manhattanu jsou umístěny robotické tanky Robomaster S1 od výrobce dronů DJI. Díky full HD kameře na dvouosém gimbalu a ovládání přes aplikaci lze řídit tento bojový pozemní dron, jako byste v něm skutečně seděli. Každý dron je vybaven infračerveným dělem a senzory zachytávající zásahy. Díky unikátní konstrukci kol, kterou DJI přebralo od samotné NASA, je možné bojovat v úzkých ulicích mezi Empire State Building či ikonickou Chrysler Building.

To ale nejsou všechna lákadla jedenáctého festivalu FOR GAMES. V prostorách výstaviště bude připravena herní zóna od YGames a Nintendo, na stage vystoupí oblíbení influenceři a proběhnou autogramiády zajímavých hostů. V rámci události se uskuteční také setkání Furries.

Více na www.forgames.cz.

Souběžně s festivalem FOR GAMES se konají také veletrhy FOR KIDS a FOR BEAUTY.

Zdroj: Gamers Generation 

​