Epic Games propouští více než 800 zaměstnanců

Epic Games propouští více než 800 zaměstnanců

3 října, 2023 0 Od

Společnost Epic Games oznámila propuštění téměř 16 % svých zaměstnanců. Tento krok přichází v reakci na finanční výzvy, s nimiž se firma potýká.

Epic Games propouští zaměstnance

Epic Games oznámila propuštění přibližně 830 svých zaměstnanců, což představuje zhruba 16 % celkového počtu pracovníků. Prezident Epicu, Tim Sweeney, vysvětlil, že hlavním důvodem tohoto kroku je snaha o snížení nákladů. V rámci této strategie se společnost rozhodla prodat Bandcamp, který koupila v předchozím roce, a oddělit reklamní platformu SuperAwesome jako nezávislou společnost.

Sweeney ve svém prohlášení uvedl, že společnost vynakládala více peněz, než kolik vydělávala, zejména kvůli investicím do dalšího vývoje Epicu a rozvoji hry Fortnite. Původně doufal, že společnost dokáže tuto transformaci zvládnout bez propouštění, ale nyní si uvědomuje, že to bylo nereálné.

Přestože Epic přijal opatření ke snížení nákladů, například omezením marketingu a akcí, finanční stabilita se nepodařila dosáhnout. Většina propuštěných zaměstnanců nepatřila k hlavním vývojářským týmům, což by nemělo mít vliv na vývoj her.

Obrázek: epicgames.com

Zdroj: Gamers Generation 

​