EA si vykládá Black Friday po svém a štve hráče

EA si vykládá Black Friday po svém a štve hráče

2 prosince, 2021 0 Od

Že EA si hodně potrpí na peníze a využívá všech prostředků k tomu, aby je z hráčů nějak dostalo, to už se tak nějak všeobecně ví. Při letošním black Friday však dala společnost svojí snaze opět novou úroveň.

Již nějakou dobu je black Friday každoročním svátkem zběsilého nakupování, slev a velkých akcí. Jinak tomu nebývá ani v sérii FIFA, kde EA přidávalo balíčky za poloviční cenu, nabízelo různé další akce jako 2 za cenu jednoho a posílalo tak do oběhu velké množství karet, čímž způsobovalo i velký propad cen na trhu a hráči si tak z black Friday skutečně mohli odnést pocit jakési „slevy“ a toho, že mohou získat cenné předměty snáze.

Letos však EA pojali tuto událost trošku jinak a za celou dobu došlo k tomu, že k dispozici byly bonusové úkoly, do kterých ale stále musíte vkládat herní měnu a potom? Jenom přeplněný obchod s promo balíčky. Akce, která běžně znamená slevu tak v tomto případě znamenala, že vám jenom EA dalo možnost utratit rychleji více peněz. Ceny hráčů kvůli opakovatelným výzvám vystřelily vzhůru a trh tak zaznamenal místo běžného propadu růst. Čekaly se také náhledové promo balíčky, které by hráčům umožnily otevřít jeden promo balíček denně a zaplatit ho pouze pokud by se hráčům obsah líbil. Ani to však nepřišlo.

Hlavní je ale fakt, že EA je nyní opravdu tím jediným, kdo na Black Friday vydělává (nebo ušetří). Hráči nedostali absolutně nic, zadarmo. Nic se slevou. Každý kousek obsahu, který získali, museli zaplatit mnohdy ještě dráž, než běžně a na tuto podpásovku od EA by se nemělo zapomínat. Hráči by měli opět začít přemýšlet o podobné akci, jako byla svého času kampaň #FixFifa, která vyzývala k bojkotu hry a nakupování balíčků v ní. Byl to snad jediný reálný krok, hráčů, který bylo skutečně vidět a EA ho nemohlo ignorovat. A nyní by ho společnost potřebovala znovu, protože její neochota nabídnout něco hráčů zdarma, když nemusí je čím dál menší.

Martin Havel

Obrázek: earlygame.com

Zdroj: Gamers Generation