EA provede rozsáhlé propouštění, zasáhne i tým Apex Legends

EA provede rozsáhlé propouštění, zasáhne i tým Apex Legends

20 března, 2024 0 Od

Společnost Electronic Arts potvrzuje významné propouštění v rámci restrukturalizace. Společnost cíleně omezuje budoucí licencované IP ve prospěch vlastních franšíz, což zasahuje i populární hru Apex Legends.

Rozsáhlé propouštění v EA

V rámci nedávných oznámení, zveřejněných společností Electronic Arts, se potvrdilo rozsáhlé propouštění přibližně 670 zaměstnanců. Změny postihnou i tým sociálních médií populární hry Apex Legends. Rozhodnutí společnosti je součástí větší strategie firmy směřující k většímu zaměření na vlastní herní franšízy namísto budoucích licencovaných IP. Zdroje blízké společnosti EA zdůrazňují, že i přes tato propouštění zůstává Apex Legends pro společnost nadále klíčovou prioritou.

EA rovněž ukončilo vývoj očekávané FPS hry ze světa Star Wars, která měla být zaměřena na postavu Mandaloriana, ale naopak pokračuje v práci na dalších projektech, včetně nové hry Jedi, Black Panther a Iron Man. Dále byla ukončena činnost Ridgeline Games, studia spoluzaloženého Marcusem Lehtem, které mělo pracovat na jednohráčské kampani pro Battlefield.

Vlna propouštění není ojedinělá, jelikož je součástí širšího trendu v herním průmyslu, kde jsme byli svědky podobných kroků od společností Riot, Epic a dalších.

Obrázek: ea.com

Zdroj: Gamers Generation 

​