EA provádí rozsáhlou reorganizaci a ruší vývoj Star Wars FPS hry

EA provádí rozsáhlou reorganizaci a ruší vývoj Star Wars FPS hry

4 března, 2024 0 Od

Electronic Arts oznámilo zrušení 670 pracovních míst, což představuje 5 % své pracovní síly, a zastavuje vývoj FPS hry ze světa Star Wars.

Konec hry ze světa Star Wars

Electronic Arts nedávno oznámilo významné změny ve společnosti, které zahrnují ztrátu pracovních míst pro přibližně 670 zaměstnanců, tedy 5 % celkového počtu. Součástí této restrukturalizace je i ukončení vývoje FPS hry ze světa Star Wars, která byla ve vývoji ve studiu Respawn.

Laura Miele, prezidentka EA Entertainment, poskytla zaměstnancům podrobnější pohled na budoucí podnikatelské priority společnosti. V rámci tohoto nového zaměření dojde k ukončení rané fáze vývoje akční hry Star Wars. Miele zdůraznila, že rozhodnutí neodrážejí schopnosti nebo vášeň týmu, ale jsou reakcí na měnící se preference trhu, který směřuje k velkým otevřeným světům a live service hrám.

O FPS hře ze světa Star Wars nebylo známo mnoho, ale spekulovalo se, že by měla za protagonistu Mandaloriana. Nejasný je také osud strategické hry Star Wars od EA. Celkově se společnost zaměřuje na hry s velkými otevřenými světy, masivními komunitami a hry s dlouhodobou podporou.

Tým, který pracoval na zrušené hře, bude většinou přeřazen na jiné projekty, včetně Apex Legends, Iron Man, Black Panther a dalšího dílu série Jedi.

Obrázek: ea.com

Zdroj: Gamers Generation 

​