E3 se letos neuskuteční, slibuje velkolepý návrat v roce 2023

E3 se letos neuskuteční, slibuje velkolepý návrat v roce 2023

2 dubna, 2022 0 Od

ESA prozradila, že E3 2022 se nakonec nebude konat dokonce ani jako digitální událost. Na další konání veletrhu si budeme muset počkat do příštího roku.

Organizace ESA zasadila nečekaný úder všem fanouškům herních akcí a veletrhů. Místo toho, abychom se dočkali tradičního vrcholu herního roku v podobě E3, budeme se muset spokojit pouze se Summer Game Festivalem, ale hlavní herní akce roku se neuskuteční. E3 letošní ročník vynechá, aby se mohla v plné síle vrátit za rok.

“Přesouváme veškerou svoji energii a zdroje směrem k tomu, abychom přinesli obnovenou fyzickou verzi naší akce příští rok v létě. Ať už jste si v minulosti užívali přímo na místě nebo na svém oblíbeném zařízení, v roce 2023 opět spojíme komunitu, média a herní průmysl dohromady, abychom přinesli nový formát interaktivního zážitku. Těšíme se na to, až vše příští rok opět odprezentujeme přímo v Los Angeles,” prohlašuje Entertainment Software Association.

Svě světlo na slunci si tak zřejmě letos v létě pro sebe uzme Summer Game Fest, který se má stále uskutečnit, jak prozradil na Twitteru chvíli po oznámení Jeff Knighley. “Letos chystáme další Kickoff Live show s mnoha oznámeními a mnohem více toho prozradíme v následujících týdnech,” láká Knighley.

V létě nás tak stále čeká velká herní akce, ale E3 nám rozhodně bude ve spoustě ohledů chybět. Šlo totiž o tradiční svátek herních nadšenců, jehož “aura” prostě nelze nahradit.

Obrázek: denofgeek.com

Zdroj: Gamers Generation