Discord hodlá propustit 170 svých zaměstnanců

Discord hodlá propustit 170 svých zaměstnanců

16 ledna, 2024 0 Od

Discord, oblíbená platforma pro online komunikaci, oznámila propuštění 170 zaměstnanců, což je přibližně 17 % jejího personálu. Drastické rozhodnutí je důsledkem nadměrného náboru zaměstnanců v posledních letech.

Propouštění ze strany Discordu

V posledních několika letech se Discord, jedna z hlavních platforem pro online komunikaci, dostal do situace, kdy musel čelit výzvám spojeným s rychlým růstem a přeobsazeností. Od roku 2020 společnost zaznamenala pětinásobný nárůst svého personálu, což vedlo k rozšíření projektů a snížení efektivity operací.

Jason Citron, generální ředitel společnosti, uvedl, že firma se nyní snaží zlepšit agilitu a zaměřit se více na své hlavní cíle, což je hlavním důvodem pro redukci počtu zaměstnanců.

Propouštění přichází v době, kdy se mnoho technologických společností potýká s finančními obtížemi a nutností restrukturalizace. Discord není jedinou společností, která v poslední době propouštěla; podobné kroky podnikly i jiné firmy jako Unity nebo Twitch, které také propustily značný počet svých zaměstnanců.

Zaměstnanci, kteří byli propuštěni, dostali nabídku odstupného v délce pěti měsíců platu, pětiměsíční pokračování výhod, tříměsíční služby pro hledání nového zaměstnání a zachování akcií, které měly být připsány 1. února 2024.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​